کد خبر: 145139

آلاینده بودن ۵۸ درصد از خودروهای پایتخت

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران از آمادگی مراکز معاینه فنی جهت تست آلایندگی خودروها بر اساس حدود مجاز جدید خبر داد و گفت: با سخت‌گیری در معاینه فنی ۵۸ درصد خودروهای پایتخت در معاینه فنی مردود می‌شوند.

سرویس بازار -

نواب حسینی‌منش با اشاره به خبر اجرایی شدن حدود مجاز جدید در معاینه فنی (سخت‌گیرانه‌تر شدن تست‌های آلایندگی خودرو) از ابتدای مرداد ماه که چندی پیش توسط ابتکار رئیس سازمان محیط زیست اعلام شد، با بیان اینکه ما تابع قوانین بالادستی هستیم، گفت:‌ در صورتی که وزارت کشور این موضوع را در سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه‌سازی معاینه فنی ایران) پیش‌بینی کند در مراکز معاینه فنی نیز قابل انجام است؛ چرا که در حال حاضر سامانه سیمفا در مراکز معاینه فنی فعال است و برای اعمال حدود مجاز جدید باید پیش‌بینی‌های لازم در این سامانه وجود داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی درباره مردودی ۵۸ درصد خودروها در آزمون آلایندگی با اعمال حدود مجاز جدید که بر اساس مطالعات شرکت کنترل کیفیت هوا اعلام شده است، گفت: بدون تردید سخت‌گیرانه شدن این حدود مجاز و آزمون آلایندگی خودروها در دو دور موتور موجب افزایش مردودی خودروها خواهد شد ولی با توجه به جایگاه قانونی سازمان حفاظت محیط زیست در تعیین حدود مجاز معاینه فنی ما تابع قانون هستیم و به محض تعریف آن در سامانه سیمفا توسط وزارت کشور، این حدود در تمامی مراکز شهر تهران اجرایی می‌شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.