احداث پروژه شهرخودرو برای ساماندهی بازار خودرو در پایتخت

مدیر عامل بانک شهر از احداث پروژه شهرخودرو با مشارکت این بانک خبر داد و گفت: این پروژه به عنوان پروژه‌ای خاص است که می‌تواند علاوه بر دسترسی آسان برای شهروندان از بسیاری از ترددهای غیرضروری جلوگیری و در کاهش آلودگی هوا نیز موثر باشد.

احداث پروژه شهرخودرو برای ساماندهی بازار خودرو در پایتخت

حسین محمد پورزرندی با تاکید بر این‌که توسعه پایدار شهری بیش از هر زمان دیگری برای کشورهای در حال توسعه اهمیت دارد، گفت: ۷۰ درصد جمعیت ایران، یعنی ۵۰ میلیون نفر در شهرها زندگی می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود در چند سال آینده جمعیت شهری ایران به ۸۰ درصد جمعیت کل کشور برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: در چنین شرایطی افزایش دسترسی شهروندان به خدمات و تسهیل در دریافت آن نقش مهمی در میزان رضایتمندی آنان دارد که با همین نگاه، بانک شهر طی چند سال اخیر با مشارکت در پروژه‌های مختلف در کلانشهرها، سعی داشته تا سطح کیفی زندگی شهروندان را هرچه بیشتر ارتقا دهد.

پورزرندی با اشاره به اقدامات این بانک در چند سال اخیر اظهار کرد: مشارکت در ساخت خطوط مترو در تهران و بسیاری از کلانشهرها، احداث بزرگراه‌ها، پل‌ها و… از جمله اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است و مردم شاهد تاثیر این حضور و تغییرات ملموس آن در زندگی خود هستند.

مدیرعامل بانک شهر در ادامه با بیان این‌که احداث پروژه شهرخودرو نیز در این راستا انجام شده است، افزود: این پروژه به عنوان پروژه‌ای خاص است که می‌تواند علاوه بر دسترسی آسان برای شهروندان تهرانی از بسیاری از ترددهای غیرضروری جلوگیری و در کاهش آلودگی هوا نیز موثر باشد.

پورزرندی خاطر نشان کرد: پروژه شهرخودرو بر اساس فرهنگ و نیاز مردم پایتخت و در زمینی به مساحت ۸۲۵۰۰ مترمربع و با کاربری تجاری-اداری در حال احداث است که تمامی خدمات خریداران و فروشندگان خودرو (نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌های اتومبیل) به صورت متمرکز در آن تجمیع و به خریداران اجازه می‌دهد به راحتی بتوانند خودرویی که برای فروش عرضه می‌شود را مشاهده کنند.

بر این اساس، پروژه شهرخودرو در قالب ۶ طبقه شامل یک طبقه زیرزمین با کاربری پارکینگ، کارواش، تعویض روغنی، صافکاری نقاشی، تعمیرگاه، انباری و تاسیسات و طبقه همکف شامل واحد تجاری-نمایشگاهی و اداری و یک نیم طبقه دفتری در هر واحد با متراژهای مشابه و ۴ طبقه اداری در بخش مرکزی پروژه و در کل ۹ بلوک و سطح اشغال کل زمین ۶۳۲۰۲ مترمربع در حال ساخت است.

این پروژه در مرکز ثقل کارخانجات صنعت خودروی ایران و در حوالی کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص تهران-کرج در حال احداث است و خدماتی از قبیل خدمات نمایشگاهی، بانکی، دفتر خانه، شماره‌گذاری، اخذ خلافی، شرکت‌های لیزینگ، شرکت‌های بیمه، هایپرمارکت، کافی‌شاپ، کافی‌نت و دیگر خدمات مربوطه، حتی مهدکودک برای نگهداری کودکان مشتریان و شهربازی و مراکز تفریحی برای آن پیش‌بینی شده است.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید