ت
کد خبر: 133092

جنرال الکتریک:

از موافقتنامه نفتا حمایت می‌کنیم

مدیر ارشد اجرایی شرکت جنرال الکتریک با تاکید بر همکاری سازنده این شرکت و مکزیک گفت: از موافقتنامه نفتا حمایت می‌کنیم.

سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از رویترز، جنرال الکتریک با مهم دانستن نقش کشور مکزیک در آینده این شرکت اعلام کرد، ما از پیمان تجارت آزاد (NAFTA) حمایت خواهیم کرد.

ترامپ پیش‌تر، در کارزار ریاست‌جمهوری‌اش صحبت از لغو این موافقتنامه کرده بود.

مدیر ارشد اجرایی این شرکت در سفر خود به مکزیک، با تاکید بر اهمیت این پیمان اعلام کرد: ما همچنان به همکاری سازنده خود برای برقراری رابطه نزدیک با مکزیک ادامه خواهیم داد.

وی همچنین مکزیک را دومین اقتصاد مهم آمریکای لاتین خواند و گفت: ما در مورد مکزیک و در مورد آنچه قادر هستیم در این کشور انجام دهیم خوشبین هستیم.

برخلاف بسیاری از شرکت‌های آمریکایی، جنرال الکتریک با لغو قرارداد نفتا مخالف است. رئیس این شرکت پیش‌تر از دولت ترامپ خواسته بود، دست از سیاست‌های حمایت‌گرایانه بردارد و فضا را برای تجارت میان امریکا و مکزیک مهیا کند.

نفتا موافقتنامه تجارت آزاد میان آمریکا، کانادا و مکزیک است و هدف از آن، حذف تدریجی موانع مبادلات تجاری، بین این سه کشور (در یک بازه‌ی زمانی ۱۵ ساله) بوده است.

روز پنج‌شنبه جنرال الکتریک اعلام کرد، قراردادی با مکزیک بسته است که طی آن قصد دارد دو گیگاوات برق در این کشور تولید کند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.24)
1287.0
3.10
مثقال طلا (%0.33)
517800
17,000
سکه امامی (%0.13)
1212200
16,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.39)
4579
180

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.