کد خبر: 144756

اسپانسری که برای استقلال و پرسپولیس تعیین تکلیف می‌کند

درحالی تیم فوتبال پرسپولیس باید در تاریخ ۳۰ تیر در سوپرجام ایران به مصاف نفت تهران برود که اسپانسر این باشگاه تصمیم گرفته در همان تاریخ داربی ۸۵ را در آلمان برگزار کند.

سرویس جامعه -

حواشی داربی هشتاد و پنجم هنوز ادامه‌ دارد. در حالی که قرار بود این دیدار ۲۵ تیر ماه برگزار شود، به خاطر ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت، پلیس فدرال آلمان تنها چهار روز مانده به بازی اجازه برگزاری این دیدار را داد و ‌اسپانسر دو باشگاه که برگزارکننده بازی است به خاطر درآمدزایی بیشتر و فاصله کم تا بازی تصمیم گرفت این دیدار را پنج روز به عقب بیاندازد تا بتواند از محل تبلیغات دور زمین، تبلیغات بازی و البته بلیت‌فروشی درآمد خوبی را به دست بیاورد. این در حالی است که سی‌ام تیر ماه پرسپولیس طبق برنامه سازمان لیگ باید در ورزشگاه آزادی در سوپر جام لیگ به مصاف نفت تهران برود؛ دیداری رسمی که در همه جای دنیا انجام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، اما ‌اسپانسر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که این روزها حرفش نزد همه برش دارد، فشار زیادی به مسئولان سرخابی وارد کرده است تا بازی دوستانه را برگزار کنند. این‌ در حالی است که سعید فتاحی، رییس کمیته‌ مسابقات سازمان لیگ در مصاحبه‌ای عنوان کرده است که حتی اگر پرسپولیس درخواست تعویق سوپرجام را بدهد سازمان لیگ با آن موافقت نمی‌کند، چرا که برنامه‌های این سازمان و البته پرسپولیس در فصل آینده بسیار فشرده است. حتی اعلام شده اگر پرسپولیس در دیدار برابر نفت تهران به میدان نرود، با جریمه سنگین مواجه خواهد شد.

این که یک ‌اسپانسر به خاطر درآمدزایی خود هر کاری می‌کند و حتی قصد دارد یک بازی رسمی را به تعویق بیاندازد، مساله تعجب‌آوری است، اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا مدیران دو باشگاه تن به خواسته ‌اسپانسرشان می‌دهند؟ البته نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که واژه ‌اسپانسر را به نهاد یا شرکتی می‌گویند که از منابع خود برای باشگاه هزینه کند و منابع مالی باشگاه را تامین کند، اما ‌اسپانسر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که این روزها مدیریت اجرایی دو تیم را در اختیار گرفته است، از جیب خود برای دو تیم هزینه نکرده،‌ بلکه با کمک هواداران و از طریق سامانه هوادارای درآمدی به دست می‌آورد و پس از کسر درصد خود، مابقی را به باشگاه‌ها می‌دهد. حال چرا این شرکت که بیشتر جنبه کارگزار را دارد در نقش یک مالک برای سرخ‌آبی‌های تهرانی تصمیم‌گیری می‌کند؟

در این میان سوال دیگری که مطرح می‌شود این است که چرا وزارت ورزش و جوانان به موضوع برگزاری این داربی پر حاشیه ورود نمی‌کند و اجازه داده است تا ‌اسپانسر هر طوری که خودش می‌خواهد برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بازی‌های دوستانه ای تدارک ببیند و حتی اگر تاریخ این بازی‌ها با بازی‌های رسمی تیم‌ها در یک روز باشد، دیدارهای رسمی را به تغویق بیندازد.

حال که وزارت ورزش و جوانان نسبت به این موضوع بی‌توجه است و مدیران استقلال و پرسپولیس هم خود را تابع اسپانسر می‌دانند، این انتظار می‌رود فدراسیون فوتبال با کمک سازمان لیگ که برگزارکننده مسابقات فوتبال در ایران است به این مساله ورود کرده و اجازه ندهند یک شرکت برای درآمدزایی هر چه‌ بیشتر خود دیدار رسمی فوتبال ایران (فینال سوپرجام) را به تعویق بیاندازد و هر طور که می‌خواهد برای دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران تصمیم‌گیری کند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0)
735800
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.