کد خبر: 150506

افزایش سرمایه بانک‌های دولتی

معاون سازمان برنامه و بودجه سال ۹۵ را یکی از بهترین سال‌ها در همکاری دولت و بانک‌ها توصیف و اعلام کرد: سرمایه بانک‌های دولتی از ۲۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۵۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسید.

سرویس بانک و بیمه -

سیدحمید پورمحمدی گفت: دولت صاحب سهم بانک‌های دولتی است و نه سایر بانک‌ها و برای اولین بار و با وجود همه محدودیت‌ها، با همکاری سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی سرمایه تمامی بانک‌های دولتی حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در این رابطه گفت: سرمایه بانک ملی از ۹ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ به ۱۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت؛ همچنین سرمایه بانک سپه در مدت مشابه از ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سرمایه بانک مسکن به ۸ هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یافته است، گفت: سرمایه بانک کشاورزی به ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و سرمایه بانک توسعه صادرات به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد که یکی دیگر از اصلاحات انجام شده در همکاری دولت با بانک‌ها، نظام بخشی به صورت‌های مالی بانک‌ها بود.

 

منبع: ایبنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.