ت
کد خبر: 127667

افزایش غرفه های بازیافت و تفکیک زباله در محلات منطقه ۴ تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از طرح بهاری تفکیک پسماند در مبدا خبر داد و گفت: با آغاز سال نو فعالیت های پسماند و تفکیک زباله از مبداء با افزایش غرفه ها و خودروهای مکانیزه در اولویت قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، حسین سیگارودی در این باره

سرویس وبگردی -

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از طرح بهاری تفکیک پسماند در مبدا خبر داد و گفت: با آغاز سال نو فعالیت های پسماند و تفکیک زباله از مبداء با افزایش غرفه ها و خودروهای مکانیزه در اولویت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، حسین سیگارودی در این باره گفت: به منظور داشتن شهری سلامت و آراسته طرح تفکیک پسماند با توزیع مخازن و کیسه های مخصوص بازیافت، نمایش های آموزشی و برگزاری غرفه و همایش در این زمینه همزمان با بهار طبیعت آغاز شد.
وی افزود: در این طرح می توان به توزیع کیسه‌های‌ آبی زیست تجزیه پذیر مخصوص پسماند خشک ، توزیع ۱۰۰عدد مخزن ویژه پسماند خشک به واحد های مسکونی و شهرک ها، اختصاص ۶۲دستگاه خودروی جمع‌آوری پسماند خشک ، حضور ۴۰ غرفه بازیافت ، اجرای ۱۱ نمایش توسط گروه نمایشی بازیافت ، اجرای همایش آموزشی ترویجی ویژه اتوبوسرانان و برپایی غرفه های اطلاع رسانی تفکیک پسماند در مبدا در نواحی نه گانه دراین روزهای بهاری اشاره کرد.
سیگارودی با اشاره به اختصاص ۹دستگاه خودروی کامیونت برای جمع‌آوری کالا‌ها و پسماندهای بلااستفاده حجیم گفت: در این راستا همین تعداد دستگاه نیز برای جمع‌آوری پسماندهای خشک اماکن اداری و مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید در نظر گرفته شده است.
وی با بیان‌ اینکه برای پسماندهای خشک اماکن مسکونی، کیسه‌های زباله‌ خاصی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: ۶۲دستگاه وانت موظف به جمع‌آوری پسماندهای خشک از درب منازل، اعزام خواهند شد؛ ضمن اینکه ۶۲۰۰ کیلوگرم کیسه‌ آبی زباله مخصوص پسماندهای خشک بین مشترکین از طریق خودروهای جمع‌آوری توزیع خواهد شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.36)
1246.8
4.50
مثقال طلا (%0.05)
493650
2,500
سکه امامی (%0.01)
1204600
1,000
دلار (%0.13)
3782
50
یورو (%0)
4407
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.