کد خبر: 140735

استیون هاوکینگ:

انسان باید تا ۲۰۰ سال آینده زمین را ترک کند

استیون هاوکینگ بار دیگر با هشدار درباره وضعیت بحرانی انسان در کره زمین اعلام کرد: انسان باید ظرف ۲۰۰ تا ۵۰۰ سال آینده سکونتگاه جدیدی غیر از زمین برای خود بیابد.

انسان باید تا 200 سال آینده زمین را ترک کند
سرویس تکنولوژی -

استیون هاوکینگ به تازگی اعلام کرده است، انسان باید ظرف ۲۰۰ تا ۵۰۰ سال آینده سکونتگاه جدیدی غیر از زمین برای خود بیابد.

این فیزیکدان در جشنواره علم و هنر استارموس (Starmus) در نروژ، بار دیگر هشدار خود مبنی بر وضعیت بحرانی انسان در کره زمین را تکرار کرد.

وی همچنین از دونالد ترامپ انتقاد کرد و گفت: بر خلاف ترامپ که اشتباه‌ترین تصمیم دنیا را در رابطه با تغییرات جوی گرفته است، من اهمیت مبارزه با تغییرات جوی و گرمایش زمین را انکار نمی‌کنم.

هاوکینگ از کشورهای دنیا خواست در تلاش برای زنده‌ کردن تفحص‌های فضایی، فضانوردانی را تا سال ۲۰۲۰ به ماه اعزام کنند.

به گفته وی، کشورها باید ظرف ۳۰ سال پایگاهی را در کره ماه ایجاد کنند و تا سال ۲۰۲۵ نیز اشخاصی را به مریخ بفرستند.

این دانشمند گفت: توزیع‌ کردن انسان‌ها در فضا می‌تواند آینده بشریت را به طور کامل تغییر دهد. همچنین وجود یک برنامه فضایی بلندپروازانه، افراد جوان‌ را به حوزه‌هایی مانند کیهان‌شناسی و فیزیک نجومی علاقه‌مند خواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، سامانه‌هایی که توسط نور یا منبع انرژی دیگری نیرودهی می‌شوند، انسان را به منزلگاه جدید خود خواهند برد.

هاوکینگ ادامه داد: زمین از جوانب بسیاری در خطر است و مثبت‌ اندیشیدن در این زمینه برای من دشوار است. زیرا این خطرها بسیار زیاد و بزرگ هستند.

این فیزیکدان گفت: منابع فیزیکی زمین با سرعت باورنکردنی در حال اتمام هستند و انسان هدیه وحشتناک تغییرات جوی را به کره خاکی ارزانی داشته است.

هاوکینگ همچنین افزایش دمای زمین، کاهش کلاهک‌های یخی قطبی، جنگل‌زدایی و از بین بردن گونه‌های حیوانات را از جمله این هدایا دانست.

این دانشمند در حال همکاری با پروژه روسیه موسوم به پیشبرد «شکار ستاره» (Breakthrough Starshot) است که هدف آن اعزام ناوگانی متشکل از سامانه‌های کوچک، حامل بادبان‌های خورشیدی به ستاره Alpha Centauri است. سفر این سامانه‌ها چهار سال نوری طول خواهد کشید و این جرم کیهانی نزدیک‌ترین سیستم ستاره‌ای به زمین است.

هاوکینگ این اظهارات را در حالی مطرح کرد که مدتی قبل، طی نطقی برای دانشجویان دانشگاه هاروارد مدعی شده بود که انسان باید ظرف ۱۰۰ سال آینده زمین را ترک کند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0.5)
739500
3700
سکه امامی (%0.33)
1835000
6000
دلار (%0)
4200
یورو (%1.25)
6860
85
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.