ت
کد خبر: 133062

وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان مرکزی:

ایجاد ۳۷۰۰ فرصت شغلی کسب و کار کوچک در دولت یازدهم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت تایید ستاد اقتصاد مقاومتی ۵۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی امسال وام می‌گیرند.

سرویس کسب‌وکار -

محمدرضا نعمت‌زاده در نخستین جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک افزود: هدف دولت ایجاد اشتغال و تولید است و به همین دلیل در سال گدشته در حالی که قرار بود ۷۵۰۰ واحد تولیدی وام بگیرند این رقم افزایش یافت و به ۱۲ هزار واحد رسید.

در گزارش تجارت‌نیوز آمده است، وی با اشاره یه اینکه شعار دولت یازدهم در شرایطی انتخاب شد که کشور نیازمند تعقل، تفکر و تدبیر بود، اظهار کرد: در سایه خدمات دولت یازدهم کارهای خوبی برای افزایش تولید و اشتغال در کشور انجام شده و تداوم دارد.

نعمت‌زاده با قدردانی از صندوق کارآفرینی امید در جهت حمایت از کسب و کارهای کوچک تصریح کرد: به زودی با تصویب مجلس میزان سرمایه این صندوق افزایش می‌یابد تا از بنگاه‌های کوچک اقتصادی حمایت بیشتری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید صنعت و فعالیت‌های اقتصادی به روستاها برده شود، افزود: جوانان کشور استعدادهای زیادی دارند و باید با استفاده از این استعدادها درآمد مردم، به ویژه روستاییان افزایش یابد.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در برخی از صنایع همچون صنایع الکترونیک می‌توان از روستاها کمک گرفت و با استفاده از ابتکار و خلاقیت جوانان روستایی اقدامات خوبی انجام داد.

مهدوی رییس صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی نیز در این جشنواره گفت: در دولت تدبیر و امید ۴۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان کسب و کارهای خرد و کوچک پرداخت شده که در مقایسه با دولت قبل ۵۰ درصد افزایش دارد.

به گفته وی در سال گذشته ۱۱۲۹ فرصت شغلی جدید در استان مرکزی توسط این صندوق ایجاد شده و ۱۶۰۰ فرصت شغلی نیز در قالب سرمایه در گردش تقویت شده‌اند.

ایجاد ۳۷۰۰ فرصت شغلی با ۵۵۰ میلیارد ریال در حوزه کسب و کار کوچک

وی تاکید کرد: در بخش کسب و کارهای کوچک در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۵ بیش از ۳۷۰۰ فرصت شغلی با ۵۵۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.

در پایان این جشنواره از کارآفرینان برتر این بخش با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار مرکزی، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی و سایر مسوولان قدردانی شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.38)
1286.5
4.90
مثقال طلا (%0.04)
514300
2,000
سکه امامی (%0.25)
1211100
30,000
دلار (%0)
3830
0
یورو (%0.11)
4541
50
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.