کد خبر: 150754

وزیر پیشنهادی ارتباطات در اینستاگرامش نوشت

ایران جز ۱۰ کشور به‌صرفه دنیا در قیمت اینترنت موبایل

وزیر پیشنهادی ارتباطات در دولت دوازدهم، جایگاه جهانی ایران را از لحاظ قیمت اینترنت موبایل و اینترنت خانگی مقرون به صرفه اعلام کرد.

سرویس تکنولوژی -

محمدجواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: درحالی‌که قیمت اینترنت موبایل در ایران، جزو ۱۰کشور به ‌صرفه دنیاست اما در شاخص قیمت اینترنت خانگی و ثابت، رتبه‌ای بهتر از ۹۰ نداریم.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، وی نوشت: هنوز ۳۰ درصد از خطوط مسی تلفن قادر به ارائه سرعتی بیش از ۲ مگابیت در ثانیه نیستند.

مدیرعامل فعلی شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: به لحاظ شاخص کیفیت تجربه شده توسط کاربران، هر چند پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم اما در عرصه ویدئو و بازی‌های رایانه‌ای هنوز جای کار داریم.

وی خاطرنشان کرد: ارتقا تکنولوژی اینترنت خانگی از ADSL به سایر تکنولوژی‌های به روزتر، به‌ صرفه سازی قیمت و نیز بهبود کیفیت جزو برنامه‌های اصلی دولت دوازدهم برای فراهم‌سازی شرایط توسعه کسب‌وکارهای نوپاست.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.