ت
کد خبر: 140131

وزیر انرژی امارات:

نیازی به تشکیل نشست فوق‌العاده اوپک نیست

سرویس انرژی -

وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق‌العاده اوپک قبل از نشست دوره‌ای این سازمان در ماه نوامبر نمی‌بیند.

به نقل از رویترز، وزیر انرژی امارات گفت، وی نیازی به تشکیل نشست فوق‌العاده اوپک قبل از نشست دوره‌ای این سازمان در ماه نوامبر نمی‌بیند.

نشست بعدی دوره‌ای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) قرار است ۳۰ نوامبر در وین برگزار شود.

سهیل بن محمد المزروعی در دوبی به خبرنگاران گفت: «هیچ کس در مورد نشست فوق‌العاده صحبت نمی‌کند. ما در ابتدای توافق (تمدید کاهش تولید) هستیم. من فکر می‌کنم باید اندکی به این توافق زمان بدهیم.»

اوپک و تولیدکنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه روز ۲۵ ماه می تصمیم گرفتند طرح کاهش تولید را تا ۹ ماه دیگر یعنی تا پایان مارس ۲۰۱۸ تمدید کنند. اما به رغم این تمدید، بالا رفتن تولید نفت آمریکا و کشورهای نیجریه و لیبی که از توافق کاهش تولید اوپک معاف هستند، موجب شده تا قیمت جهانی نفت نسبت به اواخر ماه می، حدود ۱۲ درصد کاهش یابد.

مزروعی همچنین گفت، وی انتظار دارد تقاضا برای نفت در سه ماهه سوم سال افزایش یابد.

این مقام اماراتی افزود: «سه ماهه سوم سال در راه است و تعطیلات دارد فرا می رسد و تقاضا افزایش خواهد یافت. این وضعیت در پایان سه ماهه دوم هر سالی عادی است و ما معمولا شاهد کاهش تقاضا هستیم.»

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.