ت
کد خبر: 133383

بررسی چالش پیش روی تولیدکنندگان در نمایشگاه ایران هلث

سرویس بازار

مدیرکل نظارت بر ملزومات و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، گفت: سال گذشته ٧٠ میلیون دلار تجهیزات پزشکی صادر کردیم و هدف‌گذاری کرده‌ایم این مقدار در سال جاری دو برابر شود.

در گزارش تجارت‌نیوز آمده اس، محمود بیگلر در مورد رونمایی از بسته حمایتی صادرات تجهیزات و ملزومات پزشکی و برگزاری نمایشگاه ایران هلث، اظهار داشت: با توجه به نام‌گذاری سال اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال توسط مقام معظم رهبری در این نمایشگاه چالش‌های پیش روی تولیدکنندگان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در بسته حمایتی پروانه حمایتی موقت تولیدکنندگان به پروانه دائم تبدیل می‌شود تا صادرات به کشورهای دیگر را به راحتی انجام دهند.

بیگلر ادامه داد: ما به محصولاتی تولید داخل اطلاق می‌کنیم که بالای ۵٠ درصد قطعات را در ایران تولید کرده باشند. نظارت و کنترل ما به سمت محصولات نهایی رفته و در سطح عرضه این نظارت‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: این مسیرها به این دلیل انجام شده که تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را با حداقل هزینه تولید کنند.

بیگلر با اعلام اینکه در حدود ١٨٠ شرکت خارجی در نمایشگاه ایران هلث شرکت می‌کنند، گفت: حدود ۴٧٠ شرکت داخلی نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی تاکید کرد: هدف این است که بتوانیم محصولات خودمان را به جهان ارائه کنیم و توانایی‌های ما شناسایی شود.

بیگلر افزود: سال گذشته با ١٠ برند معروف توانستیم تفاهم‌نامه‌هایی را امضا و سرمایه‌گذاری مشترکی را آغاز کنیم که امیدواریم در سال جاری محصول این تفاهم‌ها را ببینیم.

مدیر کل نظارت بر ملزومات و تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، در ادامه گفت: از حدود ۴۵٠ واحد تولیدی سطح کشور، ١۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که در نمایشگاه امسال حضور دارند.

وی ادامه داد: این فرصت مناسبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان است و امیدواریم با ارتباط روزافزون دانشگاه با صنعت بتوانیم برخی از نیازها را از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف کنیم.

بیگلر گفت: نمایشگاه ایران هلث از ٢۵ اردیبهشت با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود و تا ۴ روز ادامه دارد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.1)
1,260.50
1.20
مثقال طلا (%0.06)
4,986,000
3,000
سکه امامی (%0.05)
12,121,000
5,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.4)
42,350
170
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.