ت
کد خبر: 140037

سرمایه بورسی‌ها ۱.۶ میلیارد تومان آب رفت

سرویس بورس -

ارزش کل اوراق بهادار تهران در هفته‌ای که گذشت نیم‌درصد برابر با ۱.۶ میلیارد تومان کاهش یافت.

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد، در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به عدد ۷۹۴۶۶ واحد رسید که ۲۹۳ واحد کاهش داشته است.

همچنین در این مدت حجم معاملات ۲,۵۲۵ میلیون سهم و ارزش آن ۵,۵۹۸ میلیارد ریال بوده است که به ترتیب ۷۰ و ۵۴ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در پایان معاملات این هفته به عدد ۳,۲۳۲,۱۲۹ میلیارد ریال رسید که ۰٫۵ درصد برابر با ۱٫۶ میلیارد تومان کاهش را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش؛ سه صنعت «سرمایه‌گذاری‌ها» با ۱۹٫۷ درصد، «خودرو و ساخت قطعات» با ۱۵٫۴ درصد و «فلزات اساسی» با ۱۱٫۷ درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص دادند.

افزون بر این در محاسبه بازدهی‌ها نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس دبی (DFM INDEX) با رشد ۱٫۷ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس اسپانیا (IBEX 35) با افت ۲ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

گفتنی است در ۳۰ روز گذشته نیز صنعت «زراعت و خدمات وابسته» با بازدهی مثبت ۷٫۹ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف» هم با افت ۵٫۷ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. در میان شرکت‌ها نیز در این مدت شرکت دارویی‌ لقمان‌ با مثبت ۶۶٫۹ درصد بیشترین افزایش و سیمان ‌هگمتان‌ با منفی ۲۰٫۴ درصد بیشترین کاهش را داشتند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.