ت
کد خبر: 134620

فرابورس در هفته چهارم اردیبهشت ۹۶

سرویس بازار -

شاخص کل فرابورس ایران در ارتفاع ۹۱۶ واحد قرار گرفت، در حالی که نسبت به روز مشابه هفته سوم اردیبهشت با ۹ واحد کاهش همراه شده بود.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، در هفته چهارم اردیبهشت ۹۶ در فرابورس ایران، یک هزار و ۱۲۷ میلیون ورقه به ارزش پنج هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال در ۱۱۵ هزار نوبت معاملاتی، مورد معامله قرار گرفت.

در هفته گذشته، در بازارهای اول و دوم ۵۱۳ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۳۸ میلیارد ریال معامله شد. سه تابلو معاملاتی بازار پایه ۵۹۲ میلیون سهم به ارزش ۸۹۴ میلیارد ریال را نشان داد. حجم مبادلات در این بازار نسبت به هفته پیش با پنج درصد کاهش رو‌به‌رو بود، در مجموع ارزش معاملاتی این بازار رشد دو درصدی را تجربه کرد.

در بازار ابزارهای نوین مالی رشد ۱۵ درصدی حجم و کاهش ۱۱ درصدی ارزش مبادلات را در مقایسه با هفته سوم اردیبهشت ماه تجربه کرد؛ در مجموع در این بازار ۲۱ میلیون ورقه به ارزش سه هزار و ۵۵۵ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

در این هفته اوراق بدهی با سه میلیون ورقه به ارزش سه هزار و ۱۰۲ میلیارد ریال توانست در میان سایر بازارهای مالی در صدر تقاضا قرار بگیرد.

رتبه‌های دوم و سوم در بازار مالی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن اختصاص پیدا کرد.

لازم به ذکر است در هفته گذشته، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله رشد ۴۸ درصدی در حجم و رشد ۲۳ درصدی در ارزش مبادلات را نسبت به هفته سوم تجربه کردند.

ارزش معاملات خرد بازار سهام  و اختیار سهام به تفکیک گروه‌های صنعت شامل، گروه اطلاعات و ارتباطات در مقام نخست با داشتن ۱۵ درصد از سهم کل، رتبه‌های دوم تا چهارم نیز به ترتیب گروه‌های فلزات اساسی؛ انبوه‌سازی، املاک و مستغلات و پیمانکاری صنعتی اختصاص پیدا کرد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.