ت
کد خبر: 133492

نفت ذخیره شده بر روی دریا به یک سوم کاهش یافت

یک منبع آگاه در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت، میزان ذخایر جهانی نفت بر روی دریا، از زمان آغاز سال جاری میلادی به میزان یک سوم کاهش یافته است.

به نقل از رویترز، یک منبع آگاه در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت، میزان ذخایر جهانی نفت بر روی دریا، از زمان آغاز سال جاری میلادی به میزان یک سوم کاهش یافته است.

کاهش میزان ذخایر نفت خام جدیدترین نشانه‌ای است که حکایت از موثر واقع شدن توافق کاهش تولید در مهار مازاد عرضه دارد.

منابع آگاه ماه گذشته اعلام کردند که ایران تمام نفتی را که در طول تحریم‌ها در تانکرها بر روی دریا ذخیره کرده بود، به فروش رسانده است.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (آوپک) و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه در اواخر سال گذشته میلادی توافق کردند که تولید نفت خود را در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ به میزان ۱٫۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اما به رغم اجرای توافق کاهش تولید، میزان ذخایر نفتی جهان به ارقام مورد انتظار اوپک یعنی رقم متوسط ۵ سال اخیر نرسیده و این مسئله موجب شده تا کشورهای عضو اوپک و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه به فکر تمدید توافق کاهش تولید در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ بیافتند.

عربستان و روسیه اعلام کرده‌اند، موافق تمدید توافق کاهش تولید تا سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ هستند. ایران هم اعلام کرده که از تمدید توافق کاهش تولید حمایت می‌کند.

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.07)
1,260.80
0.90
مثقال طلا (%0.04)
4,991,000
2,000
سکه امامی (%0.14)
12,099,000
16,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.36)
42,330
150
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.