ت
کد خبر: 134628

۵۸۹۸ نفر برای خرید خانه اوراق تسهیلات مسکن خریدند

سرویس بازار -

در جریان معاملات فرابورس در هفته پایانی اردیبهشت امسال تعداد ۵۸۹۸ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز؛ در هفته پایانی اردیبهشت امسال بیش از ۵۸۹ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال انواع سود توسط معاونت عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به ۹۱۶ سرمایه‌گذار پرداخت شد و تعداد ۵۹ مورد اصلاح مشخصات و ۱۸ وکالت‌نامه نیز مورد تایید قرار گرفت.

همچنین در جریان معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۵۸۹۸ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن با خرید بیش از ۲۸۸۳۱۷ هزار برگه اوراق وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

این گزارش می‌افزاید: معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می‌شود.

بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵ به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان بازپرداخت تعیین شده است.

گفتنی است؛ سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.