ت
کد خبر: 134628

۵۸۹۸ نفر برای خرید خانه اوراق تسهیلات مسکن خریدند

سرویس بازار

در جریان معاملات فرابورس در هفته پایانی اردیبهشت امسال تعداد ۵۸۹۸ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز؛ در هفته پایانی اردیبهشت امسال بیش از ۵۸۹ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال انواع سود توسط معاونت عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به ۹۱۶ سرمایه‌گذار پرداخت شد و تعداد ۵۹ مورد اصلاح مشخصات و ۱۸ وکالت‌نامه نیز مورد تایید قرار گرفت.

همچنین در جریان معاملات هفته گذشته فرابورس ایران تعداد ۵۸۹۸ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن با خرید بیش از ۲۸۸۳۱۷ هزار برگه اوراق وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

این گزارش می‌افزاید: معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از ۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می‌شود.

بر اساس بخشنامه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات خرید خانه، فروش اقساطی و جعاله تعمیر مسکن از ۱۸٫۵ به ۱۷٫۵ درصد کاهش یافته و مدت زمان بازپرداخت تعیین شده است.

گفتنی است؛ سقف فردی تسهیلات خرید از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۰۰ میلیون ریال و سایر مناطقه شهری ۴۰۰ میلیون ریال است.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.09)
1,260.60
1.10
مثقال طلا (%0.06)
4,986,000
3,000
سکه امامی (%0.04)
12,120,500
5,000
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.43)
42,360
180
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.