ت
کد خبر: 134170

پرداخت سپرده‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال موسسه کاسپین

سرویس بانک و بیمه -

بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده‌های کمتر از ده میلیون تومان موسسه مالی و اعتباری کاسپین خبر داد و اعلام کرد: از ۲۸ اردیبهشت تا ۸ خرداد، سپرده ۴۰۰ هزار نفر تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در موسسه کاسپین خبر داده و اعلام کرده که این سپرده‌ها از پنجشنبه به سپرده‌گذاران ارایه می‌شود.

فرشاد حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ساماندهی تعاونی‌های اعتباری منحله هشت گانه و انجام ارزیابی و نقل و انتقال دارایی‌های آنها با مسئولیت هیات‌های تصفیه و موسسه کاسپین و متناسب با آن انتقال سپرده‌های تعاونی‌های مذکور به موسسه اعتباری کاسپین حسب موافقت مرجع قضایی، در مراحل نهایی است. بر همین اساس، سپرده سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان به تدریج به موسسه اعتباری کاسپین منتقل می‌شود.

وی از تصمیم مشترک بانک مرکزی و قوه قضاییه برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه از مجموع حدود ۴۵۰ هزار سپرده‌گذار تعاونی منحله فرشتگان حدود ۴۰۰ هزار نفر سپرده زیر ۱۰۰ میلیون ریال دارند مقرر شد در مرحله اول برای اینکه سپرده‌گذاران خرد، زودتر تعیین تکلیف شوند از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۸ خرداد ماه سپرده این ۴۰۰ هزار نفر از طرف موسسه کاسپین تعیین تکلیف شود.

حیدری گفت: با این تصمیم حدود ۸۷ درصد تعداد سپرده‌گذاران طی ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف و پرداخت می‌شوند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.