ت
کد خبر: 134170

پرداخت سپرده‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال موسسه کاسپین

بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده‌های کمتر از ده میلیون تومان موسسه مالی و اعتباری کاسپین خبر داد و اعلام کرد: از ۲۸ اردیبهشت تا ۸ خرداد، سپرده ۴۰۰ هزار نفر تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی از آغاز پرداخت سپرده های کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال در موسسه کاسپین خبر داده و اعلام کرده که این سپرده‌ها از پنجشنبه به سپرده‌گذاران ارایه می‌شود.

فرشاد حیدری، معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: ساماندهی تعاونی‌های اعتباری منحله هشت گانه و انجام ارزیابی و نقل و انتقال دارایی‌های آنها با مسئولیت هیات‌های تصفیه و موسسه کاسپین و متناسب با آن انتقال سپرده‌های تعاونی‌های مذکور به موسسه اعتباری کاسپین حسب موافقت مرجع قضایی، در مراحل نهایی است. بر همین اساس، سپرده سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان به تدریج به موسسه اعتباری کاسپین منتقل می‌شود.

وی از تصمیم مشترک بانک مرکزی و قوه قضاییه برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه از مجموع حدود ۴۵۰ هزار سپرده‌گذار تعاونی منحله فرشتگان حدود ۴۰۰ هزار نفر سپرده زیر ۱۰۰ میلیون ریال دارند مقرر شد در مرحله اول برای اینکه سپرده‌گذاران خرد، زودتر تعیین تکلیف شوند از ۲۸ اردیبهشت ماه تا ۸ خرداد ماه سپرده این ۴۰۰ هزار نفر از طرف موسسه کاسپین تعیین تکلیف شود.

حیدری گفت: با این تصمیم حدود ۸۷ درصد تعداد سپرده‌گذاران طی ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف و پرداخت می‌شوند.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.11)
1,260.30
1.40
مثقال طلا (%0.04)
4,991,000
2,000
سکه امامی (%0.11)
12,102,000
13,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.36)
42,330
150
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.