ت
کد خبر: 134181

چهار فروند هواپیمای جدید هما تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفت

سرویس بانک و بیمه -

بیمه ایران اعلام کرد: چهار فروند هواپیمای جدید شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که امروز وارد کشور شدند، تحت پوشش کامل این شرکت قرار دارند.

تجارت‌نیوز از بیمه ایران گزارش می‌دهد، چهار فروند هواپیما یادشده که تولید شرکت ای‌تی‌آر ایتالیاست، تحت پوشش بیمه کامل بدنه، مسوولیت ثالث و سرنشین هستند.

مجید رحمتی مدیر بیمه‌های کشتی، هواپیما و حمل کالای بیمه ایران در این زمینه گفت: چهار فروند هواپیما از نوع ATR72-600 و از ایمن‌ترین هواپیماهای توربوپراپ جهان محسوب می‌شود که روز گذشته تحویل شرکت هواپیمایی ایران‌ایر شده است.

به گفته وی، بر اساس قرارداد ایران ایر و شرکت سهامی بیمه ایران، هواپیماهای خریداری شده از مبدا پرواز در فرودگاه «تولوز» فرانسه و نیز پس از ورود به ایران به طور کامل تحت پوشش کامل بیمه ایران قرار گرفته‌اند.

وی صدور گواهی‌های بیمه‌ای مورد تایید کارخانه سازنده هواپیما و کشورهای عضو اتحادیه اروپا را از الزامات بیمه‌ای تعیین شده برای تحویل این هواپیماها بیان کرد.

به گفته رحمتی، بیمه ایران با صدور این گواهی‌ها تنها شرکت بیمه‌ای است که تمامی هواپیماهای نو تحویل شده به ایران را تحت پوشش خود قرارداده است.

پیش از این نیز یک فروند هواپیمای ایرباس A321 و دو فروند هواپیمای ایرباس A330 که هواپیمایی جمهوری اسلامی از شرکت ایرباس خریداری کرده، تحت پوشش بیمه ایران قرار گرفتند.

شرکت ایران‌ایر ۲۰ فروند هواپیمای ای‌تی‌آر ۷۲ نفره خریداری کرده که چهار فروند آن امروز (۲۷ اردیبهشت ماه) وارد ایران شدند.

تحویل این چهار فروند هواپیمای ای‌تی‌آر (شرکت زیرمجموعه ایرباس) در مجموع پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لغو تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، با تلاش دولت یازدهم محقق شد و هفت فروند هواپیمای نو و با فناوری روز از معتبرترین شرکت‌های هواپیماسازی جهان وارد ناوگان هوایی کشور شد.

ایران در مجموع پس از برجام خرید ۲۰۰ فروند هواپیما را با شرکت‌های ای‌تی‌آر و ایرباس و نیز بوئینگ به امضا رسانده که سهم شرکت بوئینگ از این تعداد ۸۰ فروند و ایرباس ۱۰۰ فروند هواپیمای نو و پیشرفته است.

قرار است شرکت بوئینگ نخستین هواپیمای خود را در سال آینده میلادی (۲۰۱۸) به ایران تحویل دهد.

طبق قراردادی که بین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی و بیمه ایران امضا شده، تمامی هواپیماهای این شرکت تحت پوشش کامل بیمه ایران قرار دارد و بر این اساس هواپیماهای جدید نیز پس از تحویل به ایران، شامل این پوشش بیمه‌ای می‌شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.