کد خبر: 150901

بخشنامه قطر برای تسهیل صدور روادید ایرانی‌ها

قطر در راستای تسهیل حضور تجار ایرانی در بازار این کشور، با صدور بخشنامه‌ای، صدور روادید فوری و ویژه شش ماهه را در دستور کار قرار داد.

سرویس کسب‌وکار -

وزارت کشور قطر در این بخشنامه در جهت سهولت صدور روادید برای تجار ایرانی، صدور ویزای ۶ ماهه فوری برای این گروه از ایرانیان را فعال کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این بخشنامه آمده است: به اطلاع می‌رساند در راستای دستورات وزیر کشور، صدور روادید فوری و ویژه برای تجار دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران به مدت شش ماه (به صورت کثیرالورود) فعال گردیده و هزینه روادید تجار بر اساس دستور ماده (۶) از بند یک (مجوز ورود) از جدول شماره (۱) به موجب پیوست تصمیم وزیر کشور به شماره (۱۹) سال ۲۰۰۷ در رابطه با تعیین هزینه خدمات ارائه‌شده از سوی وزارت کشور و گواهی‌های صادره (به مبلغ ۲۰۰ ریال قطری) به صورت ماهانه تعیین شده است.

شایان ذکر است این روادید به صورت فوری برای یک ماه و قابل تمدید برای ۵ ماه دیگر خواهد بود که بعد از انجام آزمایشات پزشکی به موجب دستورالعمل‌های مقرره در حکم ماده (۱۱) از قانون شماره (۲۱) سال ۲۰۱۵ در رابطه با تنظیم ورود و خروج اتباع خارجی و اقامت آنها صادر خواهد شد. این روادید با رعایت کلیه شروط و داشتن مدارک لازم زیر از جمله:

  • اعتبار داشتن گذرنامه
  • داشتن دعوتنامه از سوی یک شرکت معتبر قطری
  • همراه داشتن مبلغی که از (۵۰۰۰) ریال قطر کمتر نباشد و یا معادل ارزی آن در کارت اعتباری
  • رزرو هتل
  • بلیت رفت و برگشت

صادر خواهد شد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.