ت
کد خبر: 133476

وزیر راه در افتتاحیه نمایشگاه حمل و نقل ریلی:

برای همه واگن‌سازان داخلی کار ایجاد کردیم

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که برای تمام شرکت‌های واگن ساز کشور کار ایجاد کرده ایم، گفت: متصل شدن به شبکه ریلی فراآسیایی در دستور کار جدی قرار دارد و با هر پیشنهادی در این زمینه موافق هستیم.

وزیر راه و شهرسازی
سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس آخوندی در مراسم آغاز به کار پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته با بیان این که در شهر نمی‌توانیم از آلودگی هوا نفس بکشیم، اظهار کرد: در مسیر کرج-تهران روزانه حدود ۱۰۰ هزار خودرو تردد دارند آیا امکان انتقال بخشی از این ترددها به ریل نبود.

وی با یادآوری این که اوایل روی کار آمدنم یکی از درخواست‌ها دو طبقه کردن اتوبان تهران-کرج بود، افزود: هنوز هم این اندیشه طرفدارانی دارد اما اگر اتصال ایران به شبکه ریلی کشورها در دستور کار دولت‌های قبلی بود آیا این وضعیت را داشتیم.

وی ادامه داد: آیا نمی‌شد در ۱۰ سال اخیر خط ریلی خواف – هرات – آستانه اشرفیه و تاجیکستان را در اولویت قرار دهیم تا به این ترتیب خط ریلی خوبی بین دریای عمان و چین را در اختیار داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در غرب و جنوب غربی می‌توانیم از طریق ریل به عراق متصل شویم، گفت: نگاه ما به ریل استراتژیک و تغییر در همه چیز است، در این راستا توانستیم یک سکو را ایجاد کنیم که می‌توانیم پرش های بزرگی را انجام دهیم.

آخوندی با بیان این که نمایشگاه امروز یک نمونه از موفقیت‌هاست چرا که باعث ایجاد ارتباط با دانشگاه و صنعت شده است، افزود: برای تمام شرکت‌های واگن‌ساز داخلی کار ایجاد کرده‌ایم.

وی با یادآوری این که امسال بیش از ۹۰۰ کیلومتر خط دوم و ۸۳۸ کیلومتر توسعه شبکه ریلی انجام می‌شود، اظهار کرد: وارد فاز جدیدی از توسعه راه آهن شده‌ایم و فقط حرف نمی‌زنیم و قرارداد و برنامه برای توسعه شبکه ریلی کشور داریم.

وی تاکید کرد: حرف‌های روشنی می‌زنیم و متصل شدن به شبکه ریلی فراآسیایی در دستور کار جدی قرار دارد و با هر پیشنهادی در این زمینه موافق هستیم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.26)
1286.7
3.40
مثقال طلا (%0.33)
517800
17,000
سکه امامی (%0.09)
1211700
11,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.39)
4579
180

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.