کد خبر: 144823

برگزیت و تاثیر آن بر محیط زیست

دو گزارش اخیر موسسه امور بین المللی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد، برگزیت می‌تواند تاثیر عمیق و بی‌ثبات‌کننده‌ای برای حرکت جهانی در مقابله با مسائل اقلیمی داشته باشد.

برگزیت و تاثیر آن بر محیط زیست
سرویس اقتصاد جهان -

اثرات زیست‌محیطی برگزیت در تمام جهات زیان‌بار است. دو گزارش اخیر موسسه امور بین المللی اتحادیه اروپا نشان می‌دهد، برگزیت می‌تواند تاثیر عمیق و بی‌ثبات‌کننده‌ای برای حرکت جهانی در مقابله با مسائل اقلیمی داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیش از ۶۵۰ قانون در اتحادیه اروپا برای حفاظت از محیط زیست، زیستگاه‌ها، کیفیت هوا، کنترل زباله‌ها، ایمنی مواد غذایی و زمینه‌های بسیار دیگر تصویب شده است. این قوانین برای اطمینان از هماهنگی در میان کشورها برای حفاظت از محیط زیست و ایجاد یک چارچوب قانونی برای تجارت موثر وضع شده‌اند.

از سوی دیگر، انگلستان که تاکنون رهبری برنامه‌ریزی مسائل و سیاست‌های آب‌وهوایی و اقلیمی را برعهده داشته است، در حال خروج از اتحادیه اروپاست.

گفتنی است، اتحادیه اروپا در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا ۳۰ درصد کاهش دهد.

اما این امکان نیز وجود دارد که انگلیس به دلیل به دست آوردن مزیت رقابتی خود با خروجش از اتحادیه اروپا، از تعهد نسبت به توافق پاریس عقب‌نشینی کند. این مسئله می‌تواند نتایج زیان‌باری را برای محیط زیست به همراه داشته باشد.

تحلیل‌گران معتقدند، انگلستان پس از خروج از اتحادیه اروپا به توافق پاریس متعهد نخواهد ماند. چون خروج انگلستان از توافق پاریس می‌تواند تاثیرات عمیقی بر تجارت این کشور و احتمالا رقابت با شرکای تجاری‌اش داشته باشد.

این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در نشست گروه ۷ سال جاری اعلام کرد، در نظر دارد دارد از توافق اقلیمی پاریس خارج شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0.5)
739500
3700
سکه امامی (%0.33)
1835000
6000
دلار (%0)
4200
یورو (%1.25)
6860
85
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.