کد خبر: 150997

تشدید تحریم‌های امارات علیه قطر

امارات متحده عربی آن دسته از بانک‌های غربی که قطری‌ها در آن سهام قابل توجهی دارند را از ادامه فعالیت در پروژه‌های دولتی خود محروم کرد.

تشدید تحریم‌های امارات علیه قطر
سرویس اقتصاد جهان -

امارات متحده عربی آن دسته از بانک‌های غربی که قطری‌ها سهام قابل توجهی در آنها دارند را از انجام فعالیت در پروژه‌های دولتی خود قطع کرده است. این سیاست‌گذاری در جهت تشدید کردن تحریم‌های عربی علیه قطر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این بانک‌ها شامل «کردیت سوئیس»، «دویچه بانک» و «بارکلیز» هستند و از این پس در پروژه‌های دولتی امارات در «ابوظبی» مجوز دریافت نخواهند کرد.

در حال حاضر، «قطر هولدینگ» بزرگ‌ترین سهام‌دار بانک «بارکلیز» بریتانیا است و میزان سهام فعلی این مرجع سرمایه‌گذاری قطر تقریبا ۶ درصد است، «قطر هولدینگ» در «کردیت سوئیس» هم با سهام ۴.۲۴ درصد به عنوان دومین سهام‌دار بزرگ این بانک اروپایی شناخته می‌شود.

علاوه بر این، «حامد بن جاسم بن جابر الثانی» سیاستمدار سابق قطری با داشتن ۴.۰۷ درصد سهام در «دویچه بانک» آلمان، عنوان سومین سهامدار بزرگ این بانک را به خود اختصاص داده است.

البته بخشی از این تصمیم اماراتی‌ها به این دلیل است که این بانک‌های اروپایی با درخواست جدید وام «شرکت ملی نفت ابوظبی» موافقت نکردند، این شرکت درخواست داده بود که سقف اعطای وام در پروژه‌های این شرکت در امارات تا ۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.