کد خبر: 144603

چهار کشور عربی:

تفاهم‌نامه آمریکا با قطر کافی نیست

در پی امضای تفاهم‌نامه ضدتروریسم میان ایالات متحده آمریکا و قطر، چهار کشور عربی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: تلاش‌های آمریکا را محترم می‌شماریم اما این اقدامات کافی نیست.

تفاهم‌نامه آمریکا به قطر کافی نیست
سرویس جامعه -

در پی امضای تفاهم‌نامه ضدتروریسم میان ایالات متحده آمریکا و قطر، چهار کشور عربی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: تلاش‌های آمریکا را محترم می‌شماریم اما این اقدامات کافی نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، روز گذشته رکس تیرلسون وزیر خارجه آمریکا در دیدار خود از قطر، یادداشت تفاهمی را با دولت این کشور امضا کرد، که هدف از آن مقابله با منابع مالی تروریسم عنوان شده است.

امروز نیز پادشاه عربستان و رکس تیلرسون دیداری در جده داشتند.

سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در دیدارش با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، درباره اقدامات صورت‌گرفته برای مبارزه با تروریسم و از بین بردن منابع مالی حامی آن بحث و گفتگو کرد.

ساعتی قبل نیز نشست وزرای خارجه کشورهای حامی مبارزه با تروریسم با حضور تیلرسون در جده آغاز شد.

هدف از این نشست، بررسی ابعاد مختلف بحران فعلی قطر با ۴ کشور عربی است.

این یکی از بزرگ‌ترین اقدامات ایالات متحده آمریکا پس از بحران ایجاد‌شده در خاورمیانه محسوب می‌شود.

گفتنی است از ۵ ژوئن، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر با متهم کردن قطر به تامین تروریسم در منطقه، روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1335.5
0.1
مثقال طلا (%0.64)
740500
4700
سکه امامی (%0.33)
1835000
6000
دلار (%0)
4200
یورو (%1.25)
6860
85
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.