کد خبر: 150664

تقدیر شورای پول از بانک مرکزی برای ساماندهی موسسات غیرمجاز

شورای پول و اعتبار از اقدامات بانک مرکزی در خصوص تعیین تکلیف تعاونی‌های افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت (آرمان) تشکر و قدردانی کرد.

سرویس بانک و بیمه -

شورای پول و اعتبار در یک‌هزار و دویست و سی و چهارمین جلسه خود در عصر روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد ماه از اقدامات و برنامه‌های انجام شده توسط بانک مرکزی در خصوص تعیین تکلیف تعاونی‌های افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت (آرمان) توسط بانک‌های آینده، تجارت و موسسه اعتباری ملل پس از هماهنگی مرجع قضایی، ضمن تایید اقدامات به عمل آمده، از تلاش‌های انجام شده توسط حوزه‌های مختلف بانک مرکزی در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابیر مورد نظر بانک مرکزی تا تصفیه کامل موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز و ارائه گزارش‌های نوبه‌ای و سه‌ماهه از اقدامات انجام شده به این شورا تاکید کرد.

گفتنی است در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام شده درخصوص تعیین تکلیف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت ۹۰ درصد مانده حساب سپرده‌های تا دو میلیارد ریال به صورت علی‌الحساب مورد اشاره قرار گرفت.

اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال ۱۳۵۱ و با هدف تعیین سازوکار مناسب جهت تعیین تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در موسسات اعتباری، کاهش احتمال سوء استفاده از وجوه حساب‌های یادشده، ارتقای شفافیت‌های مالی و ایجاد رویه‌ای واحد و یکسان در دفترداری موسسات اعتباری و همچنین صیانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌ تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد (ریالی)» را تصویب کردند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.