کد خبر: 150667

تورم ۷٫۶ درصدی نهاده‌های ساختمانی در فصل بهار

اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد که قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در بهار سال جاری تورمی معادل ۷.۶ درصد داشته است.

سرویس اقتصاد کلان -

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰ در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر با ۱۹۷.۱ است که نسبت به فصل قبل ۲.۹ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷.۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، درصد تغییرات شاخص کل در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۷.۶ درصد بوده که نسبت به تورم چهار فصل منتهی به زمستان سال گذشته ۶.۶ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه سیمان، بتن، شن و ماسه در فصل بهار سال جاری برابر با ۱۹۱.۴ است که نسبت به فصل قبل ۱.۴ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه گچ و گچ‌کاری در فصل بهار سال جاری برابر با ۲۰۱.۳ است که نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه انواع بلوک سفالی و آجر در فصل بهار در سال ۱۳۹۶ برابر با ۱۷۶.۴ است که نسبت به فصل قبل ۲.۶ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه موزاییک، کاشی و سرامیک در بهار سال جاری برابر با ۱۸۴.۶ است که نسبت به فصل قبل ۲.۵ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه سنگ در فصل بهار ۱۳۹۶ برابر با ۲۰۵.۹ است که نسبت به فصل قبل ۰.۱ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل در و پنجره در فصل بهار سال جاری برابر با ۱۴۸.۷ بوده است که نسبت به فصل قبل ۳.۱ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه چوب در فصل بهار سال جاری برابر با ۱۸۸.۱ است که نسبت به فصل قبل ۱.۸ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه ایزوگام، قیرگونی و آسفالت نیز در مدت زمان مذکور معادل ۱۹۶.۷ بوده که نسبت به فصل قبل ۱.۴ درصد افزایش داشته است.

شاخص گروه شیرآلات بهداشتی در فصل بهار برابر با ۲۵۸ بوده که نسبت به فصل قبل ۰.۶ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه تاسیسات مکانیکی و انواع عایق‌های حرارتی در فصل بهار سال جاری برابر با ۲۱۹.۲ است که نسبت به فصل قبل ۱.۷ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه یراق‌آلات درب و پنجره در فصل بهار برابر با ۲۴۹.۲ بوده است که نسبت به فصل قبل ۱.۴ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه نقاشی ساختمان هم در فصل بهار برابر با ۲۴۷.۸ است که نسبت به فصل قبل ۵.۸ درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه تاسیسات برقی در فصل بهار سال جاری برابر با ۲۳۵.۷ است که نسبت به فصل قبل ۰.۷ درصد افزایش یافته است. شاخص گروه شیشه هم در فصل بهار به ۱۷۹.۵ رسید که نسبت به فصل قبل ۰.۹ درصد افزایش یافت.

شاخص گروه خدمات فصل بهار نیز برابر با ۲۲۳.۳ بوده است که نسبت به فصل قبل پنج درصد افزایش یافته است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.