ت
کد خبر: 133725

تکذیب حکم انفصال از خدمت جهانگیری

دیوان محاسبات حکم انفصال از خدمت جهانگیری را برای دومین بارتکذیب کرد.

سرویس کسب‌وکار -

تجارت‌نیوز به نقل از سایت معاون اول رییس جمهور گزارش می‌دهد، در پی ادعای یکی از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر دریافت و پرداخت خلاف قانون دکتر اسحاق جهانگیری در دوران تصدی وزارت صنایع و معادن و بازنشر این اتهام ناروا و کذب در برخی رسانه‌ها، دفتر دیوان محاسبات کشور پس از بررسی موضوع طی نامه‌ای رسمی به دفتر معاون اول اعلام کرد؛ رای مورد بحث صرف نظر از صحت و سقم و امضاهای ذیل آن به لحاظ عدم ثبت و جری تشریفات آمره و الزامی قانونی مورد عمل در دیوان محاسبات کشور فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل استناد است.

متن کامل نامه دفتر دیوان محاسبات کشور به شرح ذیل است:

جناب آقای چهره‌گشا

رییس دفتر محترم معاون اول رییس جمهور

سلام علیکم

عطف به نامه شماره ۲۰۲۰۲ مورخ ۱۳۹۶/۲/۲۴ موضوع استعلام در خصوص خبر منتشره در سایت یک خبرگزاری با عنوان حکم صادره در دیوان محاسبات کشور راجع به آقای مهندس جهانگیری وزیر وقت صنایع و معادن اشعار می‌دارد:

همانطور که در قسمت انتهایی نامه شماره ۱۰۶۰ / ۹۷۶ / م / ۲ مورخ ۱۳۹۰/۶/۱ معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور اعلام شده است به علت عدم رعایت مراحل قانونی رسیدگی (اعم از تنظیم و صدور دادخواست توسط دادستانی دیوان محاسبات کشور، عدم ابلاغ اوراق و عدم تشکیل جلسه رسیدگی و مالآ عدم صدور رای)، چنین رایی به مرحله ابلاغ موضوع ماده (۲۶) قانون دیوان محاسبات کشور نرسیده است.

لذا از نظر این دفتر رای مورد بحث صرف نظر از صحت و سقم و امضاهای ذیل آن به لحاظ عدم ثبت و جری تشریفات آمره و الزامی قانونی مورد عمل در دیوان محاسبات کشور فاقد وجاهت قانونی و غیر قابل استناد می‌باشد.

علی اکبری

رییس دیوان محاسبات کشور

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.26)
1286.8
3.30
مثقال طلا (%0.33)
517800
17,000
سکه امامی (%0.12)
1212000
14,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.39)
4579
180

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.