کد خبر: 150848

رکورد استفاده از خدمات الکترونیک دولت شکست

ثبت ۴۹ میلیون رکورد دریافت خدمت  در یک روز

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: هفته گذشته و با اجرای فاز اول دولت الکترونیک، در یک روز رکورد مراجعه به مرکز ملی تبادل اطلاعات شکست و ۴۹ میلیون رکورد دریافت خدمات به ثبت رسید.

سرویس تکنولوژی -

رضا باقری اصل با اشاره به آخرین وضعیت اجرای پروژه دولت الکترونیک در کشور، گفت: فهرست خدمات ۹۰ دستگاه از میان ۱۰۸ دستگاه اجرایی برای نقشه خدمات تبادل اطلاعات شناسایی و احصاء شده است.

به گزارش خبرنگار تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه به‌موازات این اقدام، مرکز ملی تبادل الکترونیک نیز برای ارائه خدمات دولتی در فاز نخست اجرای این طرح، ایجادشده است، افزود: امیدواریم در فاز دوم این طرح، تعداد سرویس‌های الکترونیکی دولت به دو برابر رقم فعلی (۱۱۵ سرویس) برسد.

باقری اصل اضافه کرد: هفته گذشته و با عملیاتی شدن فاز نخست دولت الکترونیک، مرکز ملی تبادل اطلاعات موفق به ثبت ۴۹ میلیون رکورد شد که مربوط به ارائه خدمات و اطلاعات از ۶ تامین کننده از ۱۲ دستگاه اجرایی بود.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: طی یک روز ۴۹ میلیون رکورد در این مرکز به ثبت رسید که مردم از دستگاه‌هایی چون ثبت احوال، پست، وزارت کار و وزارت اقتصاد سرویس دریافت کرده بود.

وی با اشاره به بالغ بر ۵۵ میلیون ترمینال (دستگاه) هوشمند در اختیار مردم، گفت: شاهد رشد ۱۹ درصدی سالانه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از بعد از انقلاب تاکنون هستیم اما با توجه به سرعت تبادل اطلاعات و میزان سطح توقعات مردم، این رشد باید با سرعت بیشتری انجام شود.

باقری اصل با بیان اینکه سهم فناوری اطلاعات از اقتصاد کشور زیر ۳ درصد است، ادامه داد: برای آنکه بتوانیم در تولید ناخالص داخلی حرفی برای گفتن داشته باشیم باید حداقل این سهم به ۲ برابر میزان فعلی برسد.

وی همچنین از ایجاد مرکز تبادل خدمات دولت به کسب‌وکارهای G2B خبر داد و گفت: در راستای تبادل دوسویه اطلاعات، تاکنون ۶ کسب‌وکار خصوصی به این مرکز متصل شده‌اند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1329.9
0.0
مثقال طلا (%0.93)
628800
5800
سکه امامی (%2.18)
1511000
32200
دلار (%0.47)
4479
21
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.