ت
کد خبر: 134426

روحانی ۱۴ میلیون / رئیسی ۱۰ میلیون

سرویس جامعه

رئیس ستاد انتخابات کشور با اعلام نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری گفت: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ رای تاکنون پیشتاز انتخابات است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر احمدی صبح شنبه با حضور در جمع خبرنگاران افزود: براساس آمار اولیه اعلام شده از مجموع ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۷۲۹ آرای ماخوذه، ۲۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ رای صحیح است.

وی تصریح کرد: براین اساس حسن روحانی ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ رای، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ۱۰ میلیون ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ رای، سیدمصطفی آقامیرسلیم ۲۹۷ هزار و ۲۷۶ رای و مصطفی هاشمی‌طبا ۱۳۹ هزار و ۳۳۱ رای را کسب کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که حدود ۴۰ میلیون نفر پای صندوق‌های رای حضور یافتند که از نظر ما این ۴۰ میلیون رای خوانده شده و سایر صندوق‌ها نیز تا پایان امروز شمارش خواهند شد.

مردم ایران روز جمعه با حضور در پای صندوق‌های رای در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شهر و روستا و اولین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.

دکتر روحانی در سال ۹۲ با کسب ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۶۲۹ رأی به عنوان یازدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

در این دوره از انتخابات ۳۶ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۱۵۶ نفر پای صندوق های رای رفتند که مشارکتی ۷۲٫۷ درصدی را شاهد بودیم.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

بازار

اونس طلا (%0.1)
1,260.50
1.20
مثقال طلا (%0.04)
4,991,000
2,000
سکه امامی (%0.1)
12,104,000
11,500
دلار (%0.59)
37,570
220
یورو (%0.36)
42,330
150
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. هدف ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است، تا ازین رهگذر بتوانیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم آوریم.