ت
کد خبر: 134511

رئیس ستاد انتخابات کشور تازه‌ترین نتایج شمارش آرا را اعلام کرد:

روحانی ۲۲ میلیون و رئیسی ۱۵ میلیون

سرویس جامعه -

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: تاکنون حسن روحانی ۲۲ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۶۸ رای و سید ابراهیم رئیسی ۱۵ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۱۹۴ رای کسب کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز از ستاد انتخابات کشور، علی‌اصغر احمدی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس آمار تطبیقی تا این لحظه از مجموع آرای ۴۰ میلیون ۷۶ هزار و ۷۲۹ رای، تعداد آرای صحیح ۳۸ میلیون و ۹۱۴ هزار و ۴۷۰ رای است.

وی افزود: از این میزان، حسن روحانی ۲۲ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۴۶۸ رای، سید ابراهیم رئیسی ۱۵ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۱۹۴ رای، سید مصطفی میرسلیم ۴۵۵ هزار و ۲۱۱ رای و سید مصطفی هاشمی‌طبا ۲۱۰ هزار و ۵۹۷ رای را کسب کردند.

وی تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند پیروز واقعی ملت ایران هستند که به رغم همه برنامه‌های انتخاباتی و تضارب آرا در کنار هم دست به دست هم خواهند داد و برای ساخت این ملت و حفظ تمامیت ارضی در برابر بدخواهان خواهند ایستاد.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: روند و تعداد آرا تقریبا مشخص است ولی به لحاظ قانونی وزیر کشور ساعت ۱۴ در خدمت شما خواهد بود و نتیجه نهایی را تقدیم خواهد کرد.

احمدی همچنین از روسای قوای قضاییه و مقننه، ارتش، وزارت اطلاعات و جمعیت هلال احمر سپاسگزاری کرد و این پیروزی را به همه عزیزان و ملت ایران در داخل و خارج از کشور تبریک گفت.

 

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.