ت
کد خبر: 133818

ارتقای فرهنگ ترافیکی در ۲ شهرک آموزش ترافیک در منطقه ۶

سرویس شهر -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۶ با بیان اینکه هم اکنون دو شهرک آموزش ترافیک در منطقه وجود دارد، گفت: این ۲ شهرک به منظور آموزش و آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم ترافیکی ایجاد شده است.

ولی مسگری نجاتی در گفتگو با تجارت‌نیوز، با بیان اینکه این دو پارک ترافیک در شهرک والفجر و خیابان کارگر شمالی واقع شده است، اضافه کرد: سالانه چند هزار دانش‌آموز در این پارک‌ها با مفاهیم ترافیکی آشنا می‌شوند تا نظم ترافیکی در میان نسل آینده از هم‌اکنون محقق شود.

او در ادامه اضافه کرد: پارک‌ها یا شهرک‌های آموزش ترافیک به منظور ارتقای فرهنگ ترافیک و فرهنگ‌سازی در بین کودکان و نوجوانان ایجاد شده و مروج فرهنگی در میان خانواده‌ها نیز محسوب می‌شوند و به نظم بیشتر ترافیکی شهر کمک می‌کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۶ افزود: مخاطبین در پارک‌های آموزش ترافیک می‌توانند در اتاق انیمیشن با نمایش فیلم‌های آموزشی، در اتاق بازی با آموزش بازی‌های ترافیکی و با آموزش در فضای بیرونی پارک مهارت‌های لازم را کسب کنند.

نجاتی تصریح کرد: همچنین پس از حضور کلیه دانش‌آموزان یک مدرسه در پارک آموزش ترافیک، بازآموزی توسط افسران مجرب پلیس راهور در مدارس انجام می‌گردد.

گفتنی است در پارک ترافیک در کنار آموزش، بر بعد تفریح و سرگرمی نیز تمرکز شده است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.