ت
کد خبر: 133430

خطرات احتمالی مربوط به ایمنی اتوبوس‌های منطقه ۱۱ رفع شد

سرویس شهر -

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۱ تهران از پایان مراحل انجام تست مخزن CNG همه اتوبوس‌های گازسوز محدوده مرکزی پایتخت خبر داد.

سجاد زارع‌صفت در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز، با بیان این که اتوبوس‌های سطح شهر به دو دسته معمولی و تندرو تقسیم‌بندی می‌شوند که تعداد زیادی از آنها گازسوز هستند، گفت: در محدوده منطقه ۱۱ که جزو بخش مرکزی تهران به حساب می‌آید، بیش از ۱۹۰ دستگاه اتوبوس معمولی فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۷۷ دستگاه گازسوز و مابقی گازوییل‌سوز هستند.

وی با تاکید بر این که هر اتوبوس گازسوز دارای ۵ مخزن گاز در بالای سقف خود است و این یعنی در صورت بروز مشکل، اتوبوس‌ها می‌توانند مانند یک بمب متحرک عمل کنند، اظهار داشت: از چندی پیش و با تاکید شورای شهر و تمهیداتی که انجام گرفت، مقرر شد مخازن گاز تمامی اتوبوس‌های گازسوز سطح شهر تهران مورد بررسی و رفع نواقص احتمالی قرار گیرد تا از بروز اتفاقات احتمالی جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا همه مخازن اتوبوس‌های گازسوز منطقه ۱۱ به کمک ابزارهای تخصصی و از جمله دوربین‌های تشخیص ترک‌خوردگی مورد ارزیابی قرار گرفت و اکنون در این زمینه هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

 

دیدگاه شما

وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟وضعیت فروش چه شرکت‌هایی بهبود پیدا کرده است؟

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه و اثربخش اخبار و اطلاعات اقتصادی است و تلاش می‌کنیم منبعی موثق برای مخاطبان‌مان فراهم کنیم.