بر اساس لایحه بودجه ۹۶، بودجه ۴۸هزار میلیاردی برای پرداخت یارانه‌ها نشان می‌دهد دولت در سال آینده نیز قصد ندارد یارانه افراد ثروتمند را قطع کند.  بر اساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۶، دولت قصد دارد مبلغ ۴۸هزار میلیارد تومان بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها مصوب سال ۸۸ با انواع روشهای نقدی و

بر اساس لایحه بودجه ۹۶، بودجه ۴۸هزار میلیاردی برای پرداخت یارانه‌ها نشان می‌دهد دولت در سال آینده نیز قصد ندارد یارانه افراد ثروتمند را قطع کند.

 بر اساس تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۹۶، دولت قصد دارد مبلغ ۴۸هزار میلیارد تومان بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها مصوب سال ۸۸ با انواع روشهای نقدی و غیر نقدی بین خانوارهای هدف توزیع کند.

در قانون بودجه سال ۹۵ نیز رقم بودجه هدفمندی یارانه‌ها (پرداخت نقدی و غیر نقدی)در مجلس ۴۸ هزار میلیارد تومان تصویب شده بود. به گفته نوبخت در سال جاری ماهیانه ۳ هزار ۶۰۰میلیارد تومان یارانه نقدی بین ۷۶ میلیون یارانه بگیر توزیع می‌شود که مجموع این رقم در سال ۴۳هزار میلیارد تومان خواهد شد.

گفتنی است بر اساس قانون بودجه سال ۹۵ مصوب مجلس شورای اسلامی دولت موظف است یارانه افرادی که حقوق بالای ۳میلیون و ۵۰۰هزار تومان دریافت میکنند را قطع نماید. باتوجه به افزایش رقم در نظر گرفته شده برای یارانه های نقدی به نظر می رسد دولت در سال آینده نیز قصد ندارد این قانون را به مرحله اجرا برساند.

به گزارش تسنیم پیش از این سخنگوی دولت با معیار درآمد ۳۵ میلیون تومان در سال جهت حذف یارانه نقدی مخالفت کرده و گفته بود،دولت نمی‌تواند با معیار درآمد یارانه افراد را حذف کند و حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر اجرایی و عادلانه نیست.

3 دیدگاه

  1. خوش به حال ثروتمندان که بارانه آنها قطع نمیشود.
    ما کارمندهای بدبخت را که با حقوق دو میلیونی و اقساط ماهانه یک. نیم میلیونی قطع کرده اند!!!! کاش ما هم ثروت مند بودیم تا یارانه میگرفتیم

  2. سلام دولت بدون توجه به این قوانین هر ماه تعدادی از افراد رو از لیست یارانه بگیران حذف می کند و افرادی مثل بنده که حقوق بگیر هستیم و حقوق دولت کفاف خرج و مخارج زندگی روزانه رو نمیده رو از لیست حذف کرده و متاسفانه به جای اینکه سراغ ثروتمندان بره تا می توانند فشار رو بر قشر متوسط به پایین میاره که دستشان به هیچ جایی وصل نیست

  3. دولت بجای خذف یارانه ثروتمندان فقط می تواند یارانه کارمندان را حذف کند و کارمند جماعت هم باید مالیات و … بدهد و هم یارانه اش خذف شود و در این مواقع کارمندان ثروتنمد محسوب می شوند!!!!!

دیدگاه شما

تجارت نیوز را دنبال کنید.

تجارت‌نیوز پایگاهی است برای نشر اخبار و محتوای اقتصادی. تلاش ما این است که در خبر رسانی جامعه عمل کنیم و حوزه های مهم اقتصاد، کسب‌وکار و مدیریت را پوشش دهیم.از این رهگذر حوزه‌های مهم اقتصاد، کسب‌و‌کار و مدیریت را پوشش دهیم. از این رهگذر حوزه‌های کمتر پرداخته‌شده مانند استارت‌آپ‌ها، کسب‌و‌کارها، کوچک و متوسط، تکنولوژی و سرمایه‌گذاری نو در میدان دید تجارت نیوز قرارگرفته است ما اقتصاد را دوست داریم و رسالت خود می‌دانیم مطالب ارزشمند را در کنار اخبار موثق به مخاطبان‌مان ارائه کنیم.

آخرین اخبار

تازه‌ترین عنوان‌های خبری را در خورهای متنوع ببینید، بشنوید و تماشا کنید.

آکادمی

اقتصاد و مدیریت را فراتر از خبرها دنبال کنید. با آموزش‌های کاربردی و مفید به روز باشید.

تجارت تی‌وی

هرآنچه از ویدیو انیمیشن در تجارت نیوز قراردارد، در این بخش یکجا ببینید.

هشتگ

نگاهی جامع و تازه به موضوعات داغ روز بیاندازید.

باشگاه مخاطبان

با عضویت در آن به خانواده مخاطبان تجارت‌نیوز ملحق شوید و از مزیت‌های آن استفاده کنید.