ت
کد خبر: 129154

خبری از مشوق‌های صادراتی نیست

در حالیکه مشوق‌های صادراتی و تعرفه‌های صادرات مواد معدنی همواره مورد بحث معدن‌کاران است، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید هنوز از مشوق‌های صادراتی خبری نیست اما تعرفه‌های صادرات سال ۱۳۹۶ افزایش نمی‌یابد. جعفر سرقینی با بیان اینکه موضوع مشوق‌های صادراتی همیشه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌شود، گفت: هر

سرویس کسب‌وکار -

در حالیکه مشوق‌های صادراتی و تعرفه‌های صادرات مواد معدنی همواره مورد بحث معدن‌کاران است، معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید هنوز از مشوق‌های صادراتی خبری نیست اما تعرفه‌های صادرات سال ۱۳۹۶ افزایش نمی‌یابد.

جعفر سرقینی با بیان اینکه موضوع مشوق‌های صادراتی همیشه از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌شود، گفت: هر سال و در مقاطع مختلف موضوع مشوق‌های صادراتی را مطرح می‌کنیم اما متاسفانه خبری نمی‌شود و بودجه‌ای برای صادرکنندگان محصولات معدنی تعیین نمی‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت تعرفه‌های صادرات در سال جدید گفت: قرار بر این شده که تعرفه‌ها در سال جدید نیز همان تعرفه‌های سال ۱۳۹۵ باشد و فقط چند پیشنهاد موردی افزایش تعرفه به دولت ارائه می‌شود. اما کتاب تعرفه‌های صادرات دست‌نخورده باقی می‌ماند.

به گزارش ایسنا،این در حالی است که در سال گذشته محمدرضا نعمت‌زاده – وزیر صنعت، معدن و تجارت – طی نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزایش عوارض صادراتی برای برخی مواد معدنی را خواستار شده بود اما گویا در سال جدید این پیشنهاد وزیر به تعویق خواهد افتاد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.37)
1246.9
4.60
مثقال طلا (%0.05)
493650
2,500
سکه امامی (%0.02)
1204700
2,000
دلار (%0.13)
3782
50
یورو (%0)
4407
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.