کد خبر: 151244

رئیس اتاق بازرگانی تهران:

دولت از تفکیک وزارتخانه‌ها منصرف شد

رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به این‌که گزینه‌های معرفی شده به مجلس برای وزارتخانه‌های اقتصادی باعث خشنودی است، از منصرف شدن دولت از تفکیک وزارتخانه‌ها خبر داد.

سرویس اقتصاد کلان -

مسعود خوانساری امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: در یک ماه اخیر از اتفاقات مهم معرفی کابینه به مجلس بود که نسبت به وزارتخانه‌های اقتصادی باید اظهار خشنودی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: موضوع دیگر لایحه‌ای بود که دولت به مجلس در خصوص تفکیک وزارتخانه‌ها داد که با پیگیری‌های اتاق این اتفاق نیفتاد و دولت از این کار منصرف شد.

رئیس اتاق تهران اظهار کرد: همچنین از اتفاقات مهم دیگر قرارداد شرکت‌های داخلی با رنو بود که بعد از قرارداد با توتال قرارداد خوبی بود که امیدواریم مقدمه‌ای برای ورود سرمایه خارجی باشد.

وی افزود: در قرارداد با توتال انجمن ساخت تجهیزات دریایی موفق شد دو سکو از این قرارداد را بگیرد که حدود ۱۰۰ میلیون دلار است و امیدواریم سازندگان ما سهم بیشتری از این قرارداد داشته باشند.

خوانساری با اشاره به تک‌نرخی کردن ارز گفت: رئیس کل بانک مرکزی اخیرا صحبتی در مورد تک‌نرخی کردن ارز داشتند که ما چنین صحبتی را در آغاز کابینه به فال نیک می‌گیریم. یکی از ضروری‌ترین کارهای دولت تک‌نرخی کردن ارز است.

وی اضافه کرد: موضوعاتی از جمله قیمت حامل‌های انرژی، سود سپرده‌ها و یارانه‌ها مسائلی است که در اقتصاد ما وجود دارد که هر چه دیرتر حل شود، مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%1.45)
1329.3
18.9
مثقال طلا (%0.62)
668750
4150
سکه امامی (%0.42)
1621100
6800
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.