دیدگاه نعمت‌زاده درباره تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۱۲ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در سال ۹۵ از طرح رونق تولید استفاده کردند.

دیدگاه نعمت‌زاده درباره تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت

محمدرضا نعمت‌زاده در همایش بزرگداشت روز حمایت از صنایع کوچک که با تاکید بر تولید ملی، اشتغال و ساخت ایران در مرکز همایش‌های هتل ارم تهران برگزار شد، در سخنان کوتاهی اظهار کرد: پیگیری و تصویب ۲۱ مرداد ماه به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک در دولت یازدهم اتفاق افتاد که نشانگر تاکیدات این دولت بر حوزه تولید، اشتغال و صنایع بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی به حضور زنده‌یاد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اولین مراسم روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: اولین برنامه روز ملی صنعت و معدن در سال ۱۳۷۶ نیز با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با قابل تقدیر توصیف کردن طرح رونق تولید، گفت: بیش از ۱۲ هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی در سال ۹۵ از طرح رونق تولید استفاده کردند.

مهندس نعمت‌زاده با تاکید بر گنجانده شدن بازسازی و نوسازی صنایع کوچک و متوسط علاوه بر سرمایه در گردش در طرح رونق تولید، عنوان کرد: تحت پوشش قرار دادن صنوف تولیدی نیز در دستور کار طرح رونق تولید است.

وی یکی از مهم‌ترین مزایای ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن را نگاه یکسان به همه تولیدکنندگان دانست و افزود: باقی ماندن وزارت صنعت معدن و تجارت به شکل کنونی بسیار مهم است و بیشتر کشورهای صنعتی به همین شکل تجمیع‌شده کار می‌کنند.

مهندس نعمت‌زاده در پایان تولید کالای کیفی و با قیمت مناسب را یک عبادت توصیف کرد و گفت: مصوبات دولت یازدهم در راستای حمایت از تولید و اشتغال قابل تقدیر بود. همچنین ارایه خدمات به سرمایه‌گذاران را در دستور کار دولت یازدهم قرار داده بودیم.

 

منبع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید