ت
کد خبر: 132977

رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه شتاب می‌گیرد

بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود، رشد اقتصادی منطقه آسیای میانه و اروپا را در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی، با روند افزایشی پیش‌بینی کرد.

سرویس اقتصاد جهان -

به نقل از وبسایت بانک جهانی، به دنبال ثبات بهای نفت و بازتاب آن بر روی منطقه آسیای میانه و نیز روند بهبود شرایط اقتصادی در منطقه غرب، رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی شتاب خواهد گرفت.

بر اساس تازه‌ترین گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی، رشد اقتصادی منطقه آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۹ درصد خواهد بود و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی نیز، ۱.۸ درصد را به خود اختصاص خواهد داد که در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبلی، حاکی از روند صعودی است.

در این گزارش به این نکته اشاره شده است که تمرکز بر روی سیاست بهبود تجارت در آسیای میانه، به عنوان یک عامل کلیدی برای ایجاد رشد پایدار محسوب می‌شود.

همچنین بانک جهانی در گزارش خود اعلام کرده که برآورد از رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۷ درصد و در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱.۸ درصد خواهد بود که پیش از این، رقم ۱.۶ درصد برای آن پیش‌بینی شده بود.

البته انتظار می‌رود که در مجموع رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بر روی رقم ۱.۹ درصد به صورت ثابت باقی بماند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.31)
1251.7
3.90
مثقال طلا (%0.19)
497500
9,500
سکه امامی (%0.26)
1202450
31,500
دلار (%0.19)
3779
70
یورو (%0.9)
4484
400
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.