ت
کد خبر: 133924

رقم درآمد ایران از عبور هواپیماهای خارجی

لغو تحریم‌های هوانوردی و موقعیت ژئواکونومیک ایران نیز مسلما بر این موضوع تسریع بخشیده و انتظار افزایش بیشتر پروازهای عبوری را باید داشته باشیم.

سرویس اقتصاد کلان -

در چند سال اخیر ناامنی در اوکراین و عراق، از نظر درآمد مسیر پروازی به سود ایران تمام شده است. اغلب خطوط هواپیمایی که تا قبل از این مسیر پروازی خود را به اجبار از روی عراق، کویت و خلیج فارس برنامه‌ریزی می‌کردند، مجبور به عبور از آسمان ایران شده‌اند و این اتفاق آمار پروازهای عبوری از فراز ایران را تا چهل درصد افزایش داده است.

پروازهای عبوری چه‌مقدار درآمد برای ایران داشت؟

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از مجله هوایی، ایلخانی مدیر‌عامل شرکت فرودگاه‌های کشور در سال گذشته در این ارتباط عنوان کرد:

تعرفه پروازهای عبوری به تناژ هواپیما و طول مسیر بستگی دارد که از پنجاه دلار آغاز می‌شود و تا دوهزار دلار نیز ادامه دارد. به نظر می‌رسد که اتفاقات پیش آمده پنجاه میلیون دلار به درآمدهای شرکت فرودگاه‌ها در پروازهای عبوری در یک سال بیافزاید. با این حساب درآمد سالانه ایران از منبع پروازهای عبوری از فضای کشور مبلغی حدود صد و بیست و پنج میلیون دلار خواهد بود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.07)
1287.8
0.90
مثقال طلا (%0)
513100
0
سکه امامی (%0)
1212200
0
دلار (%0)
3820
0
یورو (%0)
4552
0

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.