کد خبر: 149707

سرفصل‌های اقتصادی سخنان رئیس‌جمهوری در مراسم تحلیف

حسن روحانی روز شنبه به عنوان هفتمین رئیس‌جمهور ایران در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کرد.

سرویس اقتصاد کلان -

روز شنبه، ۱۴ مرداد ماه حسن روحانی به عنوان هتفمین رئیس‌جمهور جمهوری اسلامی ایران در دوازدهمین دوره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مجلس شورای اسلامی سوگند یاد کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حسن روحانی در این مراسم سخنانی را ایراد کرد که سرفصل‌های اقتصادی آن به شرح زیر است:

توفیقاتی همچون استقلال کشور، امنیت بی‌نظیر، اقتدار نیروهای مسلح و توسعه توان دفاعی نفوذ قابل توجه در قلوب مردم منطقه حاصل پایداری ما در سیاست حمایت از مظلوم و هزینه دادن در راه آن بوده و همچنین ارتقای موقعیت کشور در نظام بین‌المللی نتیجه پیروزی از اصول حکمت،عزت و مصلحت در سیاست خارجی بوده است.

باید به هوش باشیم که حفظ این دستاوردهای مستلزم برخورداری اقتصادی قوی، پویا و اثرگذار در عرصه جهانی منوط به پیشرفت تکنولوژی در کشور است.

در ۴۰ سال گذشته پیشرفت و سرمایه‌گذاری‌های بسیاری انجام شده و بهبودهای زیادی در زندگی مردم ایجاد شده است و فاصله فقیر و غنی به طور معناداری کم شده است.

همچنین استانداردهای آموزش و بهداشت نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا در سطح بهتری قرار دارد.

بازگشت ثبات اقتصادی به بازارهای مختلف به ویژه بازار ارز، کاهش نررخ تورم به تورم تک‌رقمی، رشد اقتصادی از رشد منفی به رشد کم‌سابقه دورقمی در سال گذشته و دستیابی به اشتغال سالانه بیش از ۶۰۰ هزار شغل از دستاوردهای دولت یازدهم است.

همچنین افزایش تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز و بازپس‌گیری سهم ایران در بازار جهانی و جهش بزرگ در تولید گاز و تکمیل زنجیره ارزش افزوده نفت در کشور دستاورد دیگر دولت یازدهم است.

در حوزه رفاه و تامین اجتماعی نیز گام‌های بزرگی در جهت حمایت از قشرهای کم‌درآمد برداشته شده است و با اجرای طرح بیمه همگانی امروز همه ایرانیان تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر پس از اجرای طرح سلامت سهم پرداختی از سوی مردم در هزینه‌های درمانی کاهش چشمگیری یافته است.

در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحولات بزرگی در زیرساخت‌ها به وجود آمده است به گونه‌ای که دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت و اطلاعات بهنگام از طریق فضای مجازی بیش از ۱۰ برابر شده که این دسترسی نقش مهمی در توسعه کسب‌وکارهای مرتبط نیز ایفا کرده است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.