کد خبر: 150093

معاون وزیر راه و شهرسازی:

شرکت مترو حق بهره‌برداری از خط مترو فرودگاه امام را ندارد

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرداری با مراجعه به دادگاه، موفق به اخذ حکمی فقط برای افتتاح خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) شده است و طبق حکم صادره تا زمان تایید شورای عالی فنی امور زیربنایی شرکت مترو تهران حق بهره‌برداری از این خط را ندارد.

سرویس کسب‌وکار -

مهرداد تقی‌زاده با اشاره به اظهارات مسئولان شهرداری تهران در خصوص افتتاح و بهره‌برداری از خط مترو تهران-فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: در مکاتبات و مراجعاتی که مسئولان شرکت مترو و شهرداری تهران به دادگستری بخش آفتاب داشتند، موفق به اخذ حکمی شده‌اند که فقط بتوانند این خط را افتتاح کنند، اما طبق همین حکم تا زمانی که طرح ایمنی این خط در شورای عالی فنی امور زیربنایی وزارت راه و شهرسازی مورد تایید قرار نگیرد و در ادامه اجرا نشود، شرکت مترو تهران حق بهره‌برداری از این خط را ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بنا بر این حکم، خط مترو فرودگاه امام خمینی (ره) امروز فقط افتتاح می‌شود و فردا هیچ قطاری از روی آن عبور نخواهد کرد زیرا به‌ طور حتم در صورت بروز هر گونه اتفاق، هیچکس مسئولیت آن را قبول نخواهد کرد.

پیش از این مازیار حسینی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده بود که خط ۸ مترو حد فاصل شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول ۲۸ کیلومتر روز دوشنبه ۱۶ مرداد ماه افتتاح می‌شود.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1332.1
1.5
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.