ت
کد خبر: 128630

شهر آرام و امن نیازمند فرهنگ مداراست

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در همایش ملی مددکاری اجتماعی گفت: کلانشهر تهران برای رسیدن به شهری آرام، خلاق و هوشمند، نیازمند توسعه فرهنگ مداراست. به گزارش تجارت نیوز، رضا قدیمی که به عنوان یکی از سخنرانان پنل تخصصی همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی سخن می گفت، با اشاره به نقش مدیریت شهری

سرویس وبگردی -

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در همایش ملی مددکاری اجتماعی گفت: کلانشهر تهران برای رسیدن به شهری آرام، خلاق و هوشمند، نیازمند توسعه فرهنگ مداراست.
به گزارش تجارت نیوز، رضا قدیمی که به عنوان یکی از سخنرانان پنل تخصصی همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی سخن می گفت، با اشاره به نقش مدیریت شهری در مدارای اجتماعی گفت:” تجمیع مجموعه ای بزرگ از تفاوتها، مدارا را به عنوان یکی از اصول مدیریت شهری در کلانشهر تهران، ضروری کرده است.”
وی افزود:” ترویج مدارا در تهران با ابزارهایی که مدیریت شهری در اختیار دارد، وقتی با آموزش، ترویج و اجرای درست همراه باشد، ی تواند تهراان را به عنوان الگویی مناسب برای مدیریت بسیاری از کلانشهرهای تهران مطرح کند.”
قدیمی با بیان این که ۸۶ مرکز زیرمجموعه سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران، به عنوان مصداق های مدارا در مدیریت شهری پذیرای مددجویان و آسیب دیدگان اجتماعی پایتخت است، افزود:” در این مراکز حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مددجو حضور دارند که نشانه ای از مدارای مدیریت شهری با آسیب دیدگان اجتماعی است. مددکاران ما در این مراکز، به صورت شبانه روزی تلاش می کنند تا این مددکاران را دوباره به چرخه امید و زندگی بازگردانند و در عین حال؛ آرامش را نیز به کلانشهر تهران تزریق کنند.”
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان این که شهرداری تهران، از نظر قانونی وظیفه ای در این باره ندارد، تصریح کرد:”با این وجود، وظیفه انسانی خودمان می دانیم که با فعالیت این مراکز، خلاءحضور سازمانهای مسئول در این حوزه که به هر دلیل در میدان حاضر نیستند و نقش خودشان را ایفا نمی کنند، پر کنیم.
گفتنی است همایش ملی مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی، امروز در مجتمع ولیعصر(عج) دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.12)
1254.1
1.50
مثقال طلا (%0)
498450
0
سکه امامی (%0)
1199300
0
دلار (%0)
3772
0
یورو (%0)
4444
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.