ت
کد خبر: 140088

صادرات میوه و سبزیجات ترکیه به قطر ۳ برابر شد

به دنبال تنش دیپلماتیک به وجود آمده میان قطر و چند کشور عربی منطقه، صادرات میوه و سبزیجات تازه از ترکیه به قطر شاهد رشد ۳ برابری بوده است.

سرویس اقتصاد جهان -

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه خبری دی قطر پنینسولا، اتحادیه صادرکنندگان کالای غرب مدیترانه امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، به دنبال تنش دیپلماتیک به وجود آمده میان قطر و چند کشور عربی منطقه، صادرات میوه و سبزیجات تازه از ترکیه به قطر شاهد رشد ۳ برابری بوده است.

مصطفی ساتیچی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان کالای غرب مدیترانه گفت، صادرات میوه و سبزیجات ترکیه به قطر به صورت ویژه افزایش قابل توجهی داشته است. وی خاطرشان کرد، ارزش صادرات ترکیه به قطر در بازه زمانی اول می تا ۱۵ ژوئن، به ۳۷۹٫۸ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۷۲۴ درصدی را نشان می دهد.

ارزش گوجه‌فرنگی صادر شده از ترکیه به قطر در این مدت به ۲۴۶ میلیون دلار رسیده است.

از دو هفته قبل، کشورهای عربستان، امارات، بحرین و مصر با متهم کردن قطر به حمایت از تروریسم، کلیه روابط دیپلماتیک و حمل‌ونقل زمینی، دریایی و هوایی خود را با این کشور قطع کرده‌اند. این موضوع سبب بروز اختلال در واردات کالا از این کشورها به قطر شده و دوحه ناگزیر شده برای تامین مواد غذایی مورد نیاز خود به سایر کشورها از جمله ایران و ترکیه متوسل شود.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.57)
1292.5
7.30
مثقال طلا (%0.1)
514100
5,000
سکه امامی (%0.56)
1214100
68,000
دلار (%0.05)
3830
20
یورو (%0.02)
4536
10
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.