ت
کد خبر: 127852

فساد اداری در اقتصاد کشور بیداد می‌کند

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: شرط موفقیت در عرصه اقتصاد آن است که اقتصاد مردم‌ محور شود؛ چرا که بدون این امر اقتصاد مقاومتی بی‌اثر است. به گزارش خبرنگار تجارت نیوز، علی فاضلی امروز در نخستین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران که با حضور رؤسا و برخی از اعضای اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون برگزار شد،

سرویس اسلایدر -

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: شرط موفقیت در عرصه اقتصاد آن است که اقتصاد مردم‌ محور شود؛ چرا که بدون این امر اقتصاد مقاومتی بی‌اثر است.
به گزارش خبرنگار تجارت نیوز، علی فاضلی امروز در نخستین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران که با حضور رؤسا و برخی از اعضای اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون برگزار شد، گفت: مسائل و مشکلاتی که بر سر راه تولید و اشتغال قرار دارد، جدای از سایر بخش‌ها نیست، مقام معظم رهبری در یکی از فرمایشات چند سال پیش خود کشور را در شرایط جنگ اقتصادی قلمداد کردند.

وی با اشاره به این موضوع و خطاب به نمایندگان مجلس که در این جلسه حضور داشتند، خاطرنشان کرد: باید بررسی شود که الزامات مبارزه با شرایط جنگ اقتصادی را چقدر فراهم کرده‌ایم و چقدر قوانین و مصوبات در جهت تقویت کارآفرینان و بنگاه‌ها مصوب شده است.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: البته از نظر مباحث بعد از انقلاب با توجه به شرایطی که دشمن به ما تحمیل کرده، ادعای ما این است که بد عمل نکرده‌ایم اما جایگاه ایران و ایرانی این نیست و نباید در رتبه کسب‌وکار در این جایگاه قرار داشته باشیم.

فاضلی با بیان اینکه در ۸ سال دفاع مقدس که همه دنیا و اعراب مفت‌خور علیه ایران بودند،‌ از هیچ، پیروزی ساختیم، بیان داشت: پس در این عرصه هم می‌توانیم، ولی شرط دارد و شرط آن این است که تا اقتصاد مردم‌محور نشود، صحبت از اقتصاد مقاومتی بی‌اثر است.

وی یادآور شد: متأسفانه کارآفرینان و بنگاه‌ها را در این جهت حمایت نکرده‌ایم و قوانین کار، بیمه، تامین اجتماعی و مالیات باید در این جهت اصلاح شود در اجرای قانون مالیات و ارزش افزوده در سال‌های گذشته صداهایی بلند شد اما گوش شنوایی برای اصلاح آن وجود نداشت.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: اینکه می‌شنویم فساد اداری در مجموعه اقتصاد کشور بیداد می‌کند،‌ اصلاح این در دست ما نیست، ما در امر سیاست‌گذاری شریک نیستیم و دخالت داده نمی‌شویم.

فاضلی همچنین با اشاره به اتحاد سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون گفت: با توجه به نشست‌های مشترک این اتاق‌ها و انتقال آن به دولت، برخی از مشکلات را حل کرده‌ایم و امیدواریم در آینده هم باقی مشکلات را با همت و تلاش حل کنیم.

وی افزود: اتاق اصناف ایران بار دیگر بیعت مجدد خود را با اتاق بازرگانی ایران اعلام می کند، اگرچه این اتاق هیچگاه از یکدیگر جدا نبوده و ما دست بیعت به یکدیگر داده‌ایم و اتاق بازرگانی را به عنوان محور و سخنگو و نماینده خود معرفی می کنیم.

رئیس اتاق اصناف ایران بیان داشت: وحدت ۳ اتاق را در جهت رشد این مجموعه می دانم و اطمینان دارم که با همت ۳ اتاق مشکلات مجموعه بنگاه‌ها را حل خواهیم کرد.

وی با اشاره به وجود ۳ میلیون بنگاه صنفی در بخش تولید و خدمات بیان داشت: تولید به تنهایی زمینه ساز ایجاد اشتغال نیست، بخش خدمات مغفول مانند و باید تقویت شوند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.22)
1247.8
2.80
مثقال طلا (%0.6)
500500
30,000
سکه امامی (%0.55)
1209150
66,000
دلار (%0.48)
3797
180
یورو (%1.2)
4538
540
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.