کد خبر: 145455

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده نیمه دوم امسال اجرایی خواهد شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، فکر می‌کنیم در نیمه دوم امسال بتوانیم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن را که متناسب با بخش اجرا است، اجرایی کنیم.

سرویس اقتصاد کلان -

محمدرضا پورابراهیمی در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو اظهار داشت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، فکر می کنیم در نیمه دوم امسال بتوانیم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن را که متناسب با بخش اجرا است، اجرایی کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، پورابراهیمی با اشاره به لایحه دولت برای کاهش مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۳ درصد، گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده که در طول سال‌های اخیر اجرا شده است به دلیل مشکلاتی که در این حوزه مطرح شد، نیاز به بازنگری‌هایی داشت که دولت پس از اجرای آزمایشی این قانون در این مورد تصمیماتی گرفت.

وی افزود: البته در اظهار نظر دولت در خصوص این قانون تاخیر صورت گرفت و با پیگیری که از کمیسیون اقتصادی مجلس در سال گذشته صورت گرفت و اخطاری که به دولت ارسال شد، در اواخر اسفند سال ۹۵ لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط دولت به مجلس و کمیسیون اقتصادی ارسال شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکی از محورهای مهم قانون مالیات بر ارزش افزوده را صنف طلا فروشان دانست و عنوان داشت: دولت پیشنهاد کرده است مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۳ درصد برسد و این پیشنهاد در کمیسیون در حال بررسی است که حدود چهار ماه برای رسیدن به نتیجه و کار نهایی زمان می‌برد تا به صحن بیاید و به عنوان تصویب نهایی مجلس عملیاتی شود.

وی بیان داشت: اگر روند بدون مشکل ادامه پیدا کند، فکر می‌کنیم در نیمه دوم امسال بتوانیم قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده و اصلاحات آن را که متناسب با بخش اجرا است، اجرایی کنیم.

پورابراهیمی درباره کاهش شش درصدی مالیات بر ارزش افزوده بخش طلا اظهار داشت: اگر قانون طرح جامع مالیاتی اجرا شود، مشکلی در خصوص نرخ‌گذاری بالا و پایین نمی‌بینیم، زیرا این موضوع تغییری در رفتار عرضه‌کنندگان برای صنف طلا ایجاد نخواهد کرد. اما به دلیل اجرایی نشدن این طرح و به علت وجود حلقه‌های مفقوده در این فرآیند، مشکلاتی را برای برخی از واحدهای صنفی طلافروشی، ایجاد کرده است و برخی هم که اطلاعات خود را افشا نمی‌کنند، عملا از این موضوع انتفاع می‌برند.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.