ت
کد خبر: 133467

قرارداد فاینانس ۲ میلیارد دلاری قطار برقی تهران مشهد نهایی شد

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن قرارداد تامین فاینانس ۲ میلیارد دلاری برای برقی کردن قطار تهران – مشهد خبر داد و گفت: اسناد مناقصه تامین مالی ۱۰۰ فروند هواپیما تا یک ماه آینده نهایی می‌شود.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، اصغر فخری کاشان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته اظهار کرد: اسناد مربوط به مناقصه تامین فاینانس ۱۰۰ هواپیما در حال آماده شدن است و احتمالا حداکثر تا یک ماه آینده نهایی می‌شود.

وی با بیان اینکه احتمالا ۱۰ شرکت‌کننده در این مناقصه خواهیم داشت، افزود: از همه جای دنیا برای شرکت در این مناقصه اعلام آمادگی کردند که می‌توان به کشورهای ژاپن، نروژ، دانمارک و… اشاره کرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص سرمایه‌گذاری برای توسعه شبکه ریلی نیز گفت: قرارداد مربوط به تامین مالی برقی کردن راه‌آهن تهران – مشهد با چینی‌ها نهایی شده که مبلغ آن ۲ میلیارد دلار است و احتمالا تا ماه ژوئن نهایی می‌شود.

وی همچنین از سفر مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به فرانسه برای تحویل ATR ها خبر داد.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.41)
1286.1
5.30
مثقال طلا (%0.02)
514200
1,000
سکه امامی (%0.23)
1211300
28,000
دلار (%0)
3830
0
یورو (%0.11)
4541
50
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.