ت
کد خبر: 124247

قطعی آب و برق درخوزستان تا قبل از غروب امروز، رفع می شود

قطعی آب و برق، مدارس و ادارات ۱۱ شهر اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، هندیجان، دشت‌آزادگان، شادگان، آبادان، خرمشهر، هویزه و ماهشهر را به تعطیلی کشاند. مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تمام مدارس و مراکز آموزش عالی در نوبت صبح، ادارات و بانک‌ها در شهرستان‌های اهواز، کارون،

سرویس بازار -

قطعی آب و برق، مدارس و ادارات ۱۱ شهر اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، هندیجان، دشت‌آزادگان، شادگان، آبادان، خرمشهر، هویزه و ماهشهر را به تعطیلی کشاند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: تمام مدارس و مراکز آموزش عالی در نوبت صبح، ادارات و بانک‌ها در شهرستان‌های اهواز، کارون، باوی، حمیدیه، هندیجان، دشت آزادگان، شادگان، آبادان و خرمشهر، هویزه و ماهشهر تعطیل است.

به گزارش فارس،هاشم بالدی در ادامه افزود: این تعطیلی به علت مه گرفتگی و قطع خطوط ایستگاه‌های برق ۱۳۲ و ۲۳۰ و ۴۰۰ و قطع آب انجام شده است.

فقط ۲ شهر خوزستان مشکل قطع آب داشت 
مدیرعامل آبفای کشور گفت: در میان ۱۱ شهر دچار قطعی برق در خوزستان فقط سوسنگرد و اهواز مشکل تامین آب داشتند.
حمیدرضا جانباز اظهار داشت: آب سوسنگرد قبل از ظهر با کمک ژنراتور وصل شد و تصفیه‌خانه شماره ۲ اهواز که ۶۰ درصد آب این شهر را تصفیه و تامین می‌کند هم ساعت ۱۲ وارد مدار شد.

وی ادامه داد: ساعت ۱۴:۱۵ تصفیه‌خانه شماره یک اهواز وصل شد و الان هر ۵ تصفیه‌خانه شهر اهواز وارد مدار تصفیه و پمپاژ آب هستند.

وصل کامل آب اهواز تا ۲ ساعت دیگر

جانباز اضافه کرد: تصفیه و پمپاژ آب در تصفیه‌‌خانه‌ها شروع شده و تا ۲ ساعت دیگر آب کل شهر وصل می‌شود.

وی  همچنین از برگزاری نشست مسئولان خوزستان با وزیر نیرو خبر داد و گفت: برای رفع مشکل برق خوزستان اعتباراتی در نظر گرفته شد.

در پی ورود مه سنگین و وقوع همزمان پدیده ریزگردها برق ۱۱ شهر خوزستان قطع و مدارس و ادارات این شهر تعطیل شد.

برق ۹۰ درصد مشترکان خوزستان وصل شد
وزیر نیرو در تشریح آخرین وضعیت آب و برق خوزستان گفت: برق ۹۰ درصد مشترکان خوزستان وصل شده است و مشکل کلی آب و برق خوزستان تا قبل از غروب امروز رفع می‌شود.
حمید چیت چیان وزیر نیرو در گفت و گو با شبکه یک سیما با تشریح آخرین وضعیت آب و برق استان خوزستان گفت: برق ۹۰ درصد مشترکان خوزستان وصل شده است و مشکل کلی آب و برق خوزستان تا قبل از غروب امروز رفع می‌شود.
وی ضمن عذر خواهی از مردم خوزستان به دلیل مشکلات ایجاد شده در اثر قطع آب و برق بیان داشت: تاسیسات آب و برق موجود در خوزستان از بهترین نوع تجهیزات برق است و مشکلات آب و برقی که برای استان ایجاد شده ربطی به تجهیزات ندارد، بلکه صرفاً به‌خاطر شرایط محیطی حادث شده است.
چیت‌چیان با بیان اینکه رطوبت به تنهایی و گردو غبار به تنهایی نمی‌توانند بر روی سامانه‌های برق‌رسانی اثر نامطلوب داشته باشد، افزود: زمانی که گرد و غبار با رطوبت هوا توأم باشد، گردو غبار گل آلود شده و رله‌های حفاظتی که بایستی عایق باشند تبدیل به هادی شده و در چنین وضعیتی، رله‌ها با آرک‌های شدید و اتصال کوتاه باعث می‌شوند تا تاسیسات از مدار خارج شوند.
وی با بیان اینکه حدود ۱۴۰۰ مگاوات خاموشی در اهواز، جنوب و جنوب شرقی خوزستان حادث شده بود، افزود: ۵ پست این استان از مدار خارج شده بودند که با تلاش متخصصان صنعت آب و برق استان،‌ هم اکنون ۴ نیروگاه زرگان، خرمشهر، آبادان و ماهشهر در مدار قرار دارند و با تمام توان به تولید برق مشغول هستند و تا دو ساعت آینده نیروگاه رامین نیز وارد مدار خواهد شد.
وزیر نیرو با بیان اینکه در زمان حاضر تمامی پست‌های ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلوولت استان خوزستان در مدار قرار دارند، اظهار داشت: برق بیش از ۹۰ درصد مشترکان خوزستانی وصل شده و برق ۲۵ درصد مشترکان اهوازی نیز برقرار شده و تاقبل از غروب امروز، تمام مشکل آب و برق مشترکان مرتفع خواهد شد.
وی اضافه کرد: با قطع برق اهواز تصفیه خانه‌ها و ایستگاه‌های پمپاژ آب نیز از کار افتاده بودند که ظهر امروز تصفیه خانه شماره یک و پس از آن تصفیه خانه شماره ۲ اهواز نیز وارد مدار شدند و ایستگاه‌های پمپاژ با ۱۰۰ درصد توان خود در مدار قرار گرفتند و حداکثر تا ۲ ساعت آینده مشکل آب اهواز نیز برطرف خواهد شد.
چیت‌چیان در ادامه به تصمیماتی که برای جلوگیری از حوادث آینده اتخاذ شده اشاره کرد و گفت: امروز مقرر شد تا با پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت خرید تجهیزات، زنجیر مقره ها، پوشش عایقی پست‌ها و خرید ۱۵ سامانه مقره شوی اقدام شود تا در آینده شاهد چنین حوادثی نباشیم.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.04)
1251.1
0.50
مثقال طلا (%0)
497500
0
سکه امامی (%0)
1202550
0
دلار (%0)
3779
0
یورو (%0)
4484
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.