ت
کد خبر: 132917

لایحه موافقت‌نامه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه حمل‌ونقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را در راستای بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی برای گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور تصویب کردند.

سرویس کسب‌وکار -

مجلسی‌ها در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه خانه ملت لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل دریایی بین ایران و کره جنوبی را با ۱۳۶ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۲ رای ممتنع از مجموع ۲۰۱ نماینده حاضر تصویب نهایی کردند.

با تصویب نمایندگان در ماده واحده این لایحه، موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره جنوبی مشتمل بر یک مقدمه و ۱۹ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده شد.

با تصویب نمایندگان مجلس در تبصره این ماده واحده در اجرای مفاد این موافقت‌نامه و اصلاحات بعدی آن رعایت اصل ۷۷ و ۱۳۹ قانون جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

در دلایل توجیحی این لایحه آمده است: با توجه به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل دریایی در گسترش مبادله کالا و جابجایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری‌های بین دو کشور ایران و جمهوری کره و با عنایت به ضرورت تامین شرایط حقوقی لازم برای فعالیت ناوگان ترابری هر کشور جهت تردد از قلمرو یک کشور به قلمرو کشور دیگر و به منظور برقراری تسهیلات مناسب در زمینه علمیات حمل و نقل بین دو کشور این لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.4)
1286.2
5.20
مثقال طلا (%0.04)
514300
2,000
سکه امامی (%0.25)
1211100
30,000
دلار (%0)
3830
0
یورو (%0.11)
4541
50
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.