کد خبر: 144554

مایکروسافت اینترنت سفید عرضه می‌کند

هنوز بسیاری از مردم آمریکا که در نقاط روستایی دورافتاده زندگی می‌کنند به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند. شرکت مایکروسافت در نظر دارد با بهره‌گیری از فناوری بی‌سیم، موسوم به فضای سفید، به ارائه خدمات اینترنت به این مناطق بپردازد.

مایکروسافت اینترنت سفید عرضه می‌کند
سرویس تکنولوژی -

برای متصل شدن آمریکایی‌ها به اینترنت، شرکت‌های «سیلیکون ولی» ایده‌ها و روش‌های مختلفی دارند. از جمله این روش‌ها استفاده از پهبادها و بالون‌های هوای گرم است.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از نیویورک‌تایمز، حالا مایکروسافت به دنبال اجرای طرح متفاوتی است. این شرکت در نظر دارد از فناوری بی‌سیم خاصی موسوم به فضای سفید (white space) بهره بگیرد.

برای اجرای این طرح باید از طیف‌های فرکانسیِ بدون استفاده در آمریکا برای ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم استفاده شود.

این طیف‌های فرکانسی در حد فاصل فرکانس‌های مورد استفاده شبکه‌های تلویزیونی به منظور پخش برنامه‌های مختلف قرار می‌گیرند.

این فناوری به خودی خود از طیف‌های فرکانسی کم‌قدرت برای پوشش دادن فاصله طولانی استفاده می‌کند و قادر است حتی از موانعی مثل دیوارهای بتنی عبور کند.

بر اساس طرح ارائه‌شده، یک سرویس باند پهن با استفاده از این فناوری در ۱۲ ایالت آمریکا عرضه می‌شود.

علی‌رغم تلاش‌های انجام‌شده در یک دهه اخیر، هنوز بسیاری از مردم آمریکا که در نقاط روستایی دورافتاده زندگی می‌کنند به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند یا باید هزینه‌های سنگینی را برای این خدمات بپردازند.

اگرچه طرح مایکروسافت با موانعی هم مواجه است. یکی از این مشکلات این است که برنامه‌های تلویزونی ممکن است مختل شوند.

برد اسمیت مدیر شرکت مایکروسافت گفته است، تکنولوژی فضای سفید بهترین راه برای دسترسی بیش از ۸۰ درصد مردم آمریکا -که در مناطق دورافتاده روستایی زندگی می‌کنند- به اینترنت است.

دو شرکت مخابراتی Verizon و AT&T هم امیدوار هستند با راه‌اندازی شبکه‌های نسل پنجم تلفن همراه بر این مشکل غلبه کنند. اگرچه تا راه‌اندازی این شبکه‌ها دو تا سه سال زمان باقی مانده است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.