کد خبر: 145163

وزیر صنعت در دیدار با همتای عراقی؛

مبادلات بانکی ایران و عراق برقرار نشد

وزیر صنعت ایران گفت: علیرغم توافقنامه‌ای که یک سال قبل بین بانک مرکزی ایران و عراق امضا شد، روابط بانکی مورد انتظار بین دو کشور برقرار نشده است.

سرویس بانک و بیمه -

محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در دیدار با همتای عراقی خود با اشاره به عقب‌نشینی داعش در عراق گفت: خیلی خوشحال هستیم که عراق توانست این گروه را از بین ببرد و انشالله باقیمانده این گروه تروریستی هم هرچه زودتر از بین رفته و یا از عراق خارج شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی تصریح کرد: همانطور که شما صداقت ما را در همکاری‌های فی‌مابین دیدید، اکنون هم می‌توانید روی کمک‌های تجاری و اقتصادی ما حساب کنید.

نعمت‌زاده تصریح کرد: در مورد مذاکرات اخیر، چند نکته دارای اهمیت است؛ یکی اینکه نداشتن روابط بانکی بین دو کشور مشکلات زیادی را برای بخش خصوصی هر دو کشور ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: علیرغم توافق‌نامه‌ای که یک سال قبل بین بانک مرکزی ایران و بانک مرکزی عراق امضا شد اما همچنان این روابط بانکی ایجاد نشده است.

وزیر صنعت کشورمان گفت: اخیرا هم که علاقه داشتیم گاز ایران را به نیروگاه‌های شما برسانیم به همین دلیل مجبور شدیم از یک کشور سوم برای حل مشکلات بانکی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: من از مسئولان عراقی می‌خواهم برای حل این مشکلات اهتمام ورزند.

محمد شیاع السودانی، وزیر صنایع عراق هم در این دیدار ضمن قدردانی از دولت ایران برای همکاری‌های دوجانبه گفت: اخراج نیروهای ضد مسلمان داعش از موصل را مدیون خداوند متعال و جانفشانی‌های مردم عراق و همچنین صدور فتوای آیت‌الله سیستانی می‌دانیم. این پیروزی مایه شادمانی مردم عراق و مسلمانان جهان است.

 

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.