ت
کد خبر: 128304

مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند از مبداء در منطقه ۱۱ نصب شد

شهردار ناحیه سه شهرداری منطقه ۱۱ از نصب مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند از مبدأ برای نخستین بار در شهر تهران ؛ در خیابان آذربایجان خبر داد. به گزارش تجارت نیوز، کوروش خرد ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به امکان سنجی های انجام شده و نیز آموزش هایی که به شهروندان و خانواده های

سرویس وبگردی -

شهردار ناحیه سه شهرداری منطقه ۱۱ از نصب مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند از مبدأ برای نخستین بار در شهر تهران ؛ در خیابان آذربایجان خبر داد.
به گزارش تجارت نیوز، کوروش خرد ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به امکان سنجی های انجام شده و نیز آموزش هایی که به شهروندان و خانواده های ساکن در محله این ناحیه ارائه شد ؛ پتانسیل همکاری شهروندان در موضوع تفکیک پسماند از مبدأ در این ناحیه موجود بود.
وی افزود: فرهنگ سازی مهم ترین اصل در اجرای برنامه های مشارکتی است و بر همین مبنا بر آن شدیم طرح پایلوت نصب مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند از مبدأ را در محله آذربایجان به اجرا در آوریم.
به گفته شهردار ناحیه سه یکی از معضلات شهر تهران در زمینه تفکیک پسماند از مبدأ؛ نبود زیر ساخت های آن در بستر شهر است و علی رغم همکاری شهروندان برای انجام تفکیک پسماند های خشک؛ مخازن مناسب تفکیک در سطح شهر موجود نبود.
او با بیان این که طرح پایلوت نصب مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند خشک از تر ؛ علاوه بر جدا سازی زباله های خشک با ارزش ؛ امکان سرقت زباله ها توسط افراد غیر مجاز را ندارد ؛ خاطر نشان کرد:طراحی این مخازن به گونه ای است که به زمین متصل شده اند و درب مخزن نیز دارای قفل است که پیمانکار مربوطه می تواند طبق برنامه زمانبندی دپوی ضایعات را از محل جمع آوری کند.
بر اساس این گزارش نخستین مخازن ضد سرقت تفکیک پسماند خشک از تر شهر تهران دارای مخزن های جداگانه برای نان ، کاغذ و مقوا ، شیشه و پلاستیک هستند که در مقابل ایستگاه مترو بزرگراه نواب ،تقاطع خیابان آذربایجان در محدوده ناحیه سه شهرداری منطقه ۱۱ نصب شده اند و قرار است به زودی ۲ ست دیگر نیز در خیابان های جمهوری و کارگر نصب شوند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظری که حاوی توهین یا افترا باشد، منتشر نمی‌شود.

بازار

اونس طلا (%0.12)
1254.1
1.50
مثقال طلا (%0)
498450
0
سکه امامی (%0)
1199300
0
دلار (%0)
3772
0
یورو (%0)
4444
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.