ت
کد خبر: 133181

معرفی ایزوایکو به هیوندای برای انتقال فناوری ساخت کشتی‌های مگاسایز

مدیر عامل کشتیرانی از معرفی شرکت ایزوایکو به هیوندای کره جنوبی برای انتقال فناوری ساخت کشتی‌های مگاسایز خبر داد و با اشاره به ایجاد شرکت مشترک کشتیرانی، ایدرو و نفتکش برای در اختیار گرفتن ایزوایکو، گفت: قرارداد تامین فاینانس ۲ میلیارد دلاری امضا شد.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد سعیدی در نشست خبری در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین وضعیت انتقال فناوری ساخت کشتی‌های مگاسایز به داخل اظهار کرد: یکی از برنامه‌های کشتیرانی با هدف نوسازی ناوگان و افزایش قدرت رقابت‌پذیری احیای قراردادهای تعلیق شده در دوران تحریم بود.

وی ادامه داد: پیش از دوران سخت تحریم کشتیرانی، قرارداد ساخت ۱۷ فروند کشتی در سال ۲۰۰۸ میلادی با شرکت کره‌ای هیوندای امضا شد و ۱۵۸ میلیون دلار به عنوان پیش‌پرداخت به طرف کره‌ای پرداخت شد.

وی با یادآوری اینکه قرارداد مذکور با تامین مالی ایران امضا شد، گفت: به دلیل تحریم‌ها این قرارداد در سال ۲۰۱۰ میلادی تعلیق شد و طرف کره‌ای ادعا کرد کشتیرانی نه تنها نسبت به پیش‌پرداخت طلبی ندارد، بلکه باید ۱۷۸ میلیون دلار به عنوان خسارت پرداخت شود.

مدیرعامل کشتیرانی با بیان اینکه پرداخت این خسارت بسیار سخت بود، افزود: بعد از یکسال و سه مذاکره سرانجام قرارداد تعلیق شده به یک قرارداد با تامین مالی ۸۰ درصد از طرف کره‌ای‌ها و ۲۰ درصد توسط ایران تبدیل شد.

سعیدی با بیان این که مبلغ کل قرارداد ۶۷۰ میلیون یورو برای ۱۰ فروند کشتی است، یادآور شد: ۴ فروند از این کشتی‌ها ظرفیت ۱۴۵۰۰ TEU دارند و ۶ فروند دیگر شناورهای MRT برای حمل محصولات شیمیایی و پتروشیمی است.

وی با یادآوری این که اولین فروند از این شناورها فروردین سال آینده تحویل کشتیرانی می‌شود، افزود: پس از تحویل اولین شناور، هر ماه یک فروند و در مجموع طی ۱۰ ماه ۱۰ فروند تحویل کشتیرانی می‌شود.

وی امضای قرارداد با شرایط مورد نظر ایران در راستای توانمندسازی یاردهای کشتی‌سازی داخلی را یکی از مزیت‌های احیای قرارداد تعلیق شده با هیوندای اعلام کرد و گفت: در قرارداد مذکور بر سه موضوع انتقال فناوری از مرحله طراحی مفهومی تا راه‌اندازی کشتی، امکان‌سنجی تولید تجهیزات داخلی و الزام هیوندای برای آموزش ۳۰ نفر از پرسنل کشتیرانی و شیب یاردها تاکید شده است.

مدیر عامل کشتیرانی از معرفی شرکت ایزوایکو به شرکت سازنده جهت انتقال فناوری خبر داد و با اشاره به امضای قرارداد ۲ میلیارد دلاری تامین فاینانس خارجی اظهار کرد: کشتی ایران-کاشان با ظرفیت ۲۲۰۰ TEU پس از ۱۴ سال طی هفته جاری به کشتیرانی جمهوری ایران تحویل می‌شود.

سعیدی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا بنادر ایران زیرساخت پهلوگیری کشتی‌های مگاسازی را دارند، اظهار کرد: خوشبختانه در فاز یک و ۲ بندر شهید رجایی این امکان فراهم است.

سعیدی همچنین از ایجاد شرکت مشترک ایدرو، کشتیرانی و شرکت ملی نفتکش خبر داد و گفت: بر این اساس شرکت ایزوایکو در اختیار این شرکت مشترک برای تعمیر و ساخت شناور با ظرفیت های پایین قرار می گیرد.

وی بیان کرد: ایران ظرفیت ارزشمندی در حوزه صنایع دریایی دارد و باید از این پتانسیل‌ها به نحو شایسته‌ای استفاده شود. یکی از موانع استفاده از ظرفیت‌ها محدود بودن منابع مالی است و منابع مالی باید صرف اولویت‌های اصلی دولت و ضرورت‌های اصلی ملت شود.

مدیرعامل کشتیرانی بیان کرد: شیب یاردهای ایرانی علاوه بر پیشنهاد ساخت باید پیشنهادات تامین مالی را مانند سازندگان خارجی به بهره‌برداران حوزه حمل و نقل دریایی ارائه دهند.

سعیدی همچنین با اشاره به این که کشتیرانی در حال حاضر ۱۵۲ فروند شناور با ظرفیت ۱۲۰ هزار TEU و ظرفیت ۵ میلیون تن DWT (وزن بار خالص کشتی) در اختیار دارد، گفت: نیمی از این ظرفیت در دوران تحریم زمینگیر شده و به دلیل محدودیت‌ها امکان رفت و آمد با آنها با استفاده از پرچم ایران نبود.

وی با یادآوری این که به دلیل تحریم مجبور بودیم پرچم ایران را پنهان کنیم که این تحقیرآمیز بود، افزود: هم اکنون ۹۰ درصد از کشتی‌ها با پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به همه بنادر دنیا تردد کرده و ۱۰ درصد باقیمانده فقط برای رقابت با پرچم سایر کشورها تردد می‌کنند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.26)
1286.7
3.40
مثقال طلا (%0.33)
517800
17,000
سکه امامی (%0.09)
1211700
11,000
دلار (%0.13)
3838
50
یورو (%0.39)
4579
180

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.