کد خبر: 151358

رئیس اداره نظارت بر موادغذایی وزارت بهداشت:

میوه‌های خشک‌شده فله‌ای نخرید

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسند، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست.

سرویس جامعه -

مهندس نسترن محمدی گفت: میوه‌هایی که به صورت خشک‌شده در بازار به فروش می‌رسند باید در کارخانجات مجهز بهداشتی تهیه و بسته‌بندی شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: میوه‌های خشک‌شده حتما باید در کارخانجات مشمول اخذ پروانه‌های بهداشتی و در شرایط مناسب و مطابق با ضوابط و قوانین تهیه و بسته‌بندی شوند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محمدی اظهار داشت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسند، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیستند و مصرف‌کنندگان هنگام خرید این نوع محصولات حتما به مشخصات بهداشتی بر روی محصول دقت کنند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: میوه‌ها بعد از خشک شدن در کارخانه‌ها که بر اساس ضوابط بهداشتی و با حضور مسئول فنی صورت می‌گیرد، هنگام بسته‌بندی نیز از لحاظ باقیمانده سموم کنترل می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%1.45)
1329.4
19.0
مثقال طلا (%0.62)
668750
4150
سکه امامی (%0.42)
1621100
6800
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.