رئیس اداره نظارت بر موادغذایی وزارت بهداشت:

میوه‌های خشک‌شده فله‌ای نخرید

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسند، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیست.

میوه‌های خشک‌شده فله‌ای نخرید

مهندس نسترن محمدی گفت: میوه‌هایی که به صورت خشک‌شده در بازار به فروش می‌رسند باید در کارخانجات مجهز بهداشتی تهیه و بسته‌بندی شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: میوه‌های خشک‌شده حتما باید در کارخانجات مشمول اخذ پروانه‌های بهداشتی و در شرایط مناسب و مطابق با ضوابط و قوانین تهیه و بسته‌بندی شوند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، محمدی اظهار داشت: میوه‌های خشک‌شده‌ای که به صورت فله‌ای و بدون هیچ نوع مشخصاتی در بازار به فروش می‌رسند، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیستند و مصرف‌کنندگان هنگام خرید این نوع محصولات حتما به مشخصات بهداشتی بر روی محصول دقت کنند.

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشا گیاهی سازمان غذا و دارو در پایان گفت: میوه‌ها بعد از خشک شدن در کارخانه‌ها که بر اساس ضوابط بهداشتی و با حضور مسئول فنی صورت می‌گیرد، هنگام بسته‌بندی نیز از لحاظ باقیمانده سموم کنترل می‌شوند.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید